Czy w Giżycku powstanie nowoczesna strzelnica?

12

9 listopada Sejm przyjął nowelizację Ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Według pomysłu Ministerstwa Obrony Narodowej, strzelnice mają być otwarte dla wszystkich i znajdować się w każdym powiecie. Program ma obowiązywać już od nowego roku.

Od stycznia 2018 r. Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadzi program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic. Radny Rady Miejskiej w Giżycku Piotr Andruszkiewicz złożył wniosek do władz miasta, gminy i powiatu dotyczący budowy nowoczesnej strzelnicy w Giżycku. Według radnego Andruszkiewicza taki obiekt stanowiłby sporą atrakcję nie tylko dla mieszkańców naszego powiatu, ale także przyjezdnych gości. Radny argumentuje swój wniosek również tym, że Giżycko jako miejsce stacjonowania 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej ma charakter militarny.

Przede wszystkim strzelectwo to sport olimpijski. Możliwość otrzymania dofinansowania na ten konkretny cel długo się nie powtórzy. Zwróciłem się do burmistrza, wójta i starosty, aby wspólnie ustalić budżet, miejsce, nowoczesny projekt, i razem wystąpić o środki z ministerstwa. W Gizycku kilka tysięcy osób jest pośrednio, albo bezpośrednio związanych z wojskiem, a klasy wojskowe cieszą się duża popularnością. Stowarzyszenie Aktywne Giżycko zorganizowało w zeszłym roku amatorskie zawody strzeleckie i cieszyły się one dużym zainteresowaniem. Strzelnica to nie tylko rozwój strzelectwa jako sportu, ale również postaw proobronnych, rozwija umiejętności osób pracujących z bronią, a także propaguje ciekawą formę hobby, integracji i rekreacji w wolnym czasie. Nowoczesny obiekt, spełniający wymogi organizacji zawodów strzeleckich rangi Mistrzostw Polski czy Europy, będzie ogromna atrakcją turystyczną, a może nawet wychowamy swojego mistrza olimpijskiego- dodaje radny Piotr Andruszkiewicz

Czy waszym zdaniem budowa strzelnicy w Giżycku to dobry pomysł? Czy taka forma spędzania wolnego czasu, cieszyłaby się zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta i powiatu?  Podzielcie się swoją opinią w komentarzach. 

P.S

[Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin]

 

 

12 KOMENTARZE

  1. ustawa jeszcze nie uchwalona a on już listy pisze 🙂 🙂 🙂 znowu jakaś podpucha
    panie radny w Giżycku są już co najmniej 2 cywilne strzelnice . wystarczy się dowiedzieć

  2. Pytanie tylko kto za to wszystko zapłaci? Byle orlik kosztował milion złotych to ile musisz kosztować taka strzelnica? dużo, dużo więcej

  3. Dodatkowe miejsce pracy bo ktoś musiałby się tym zajmować. Znając życie w Giżycku nic takiego nie powstanie, a Ełk, Mikołajki czy Mrągowo wykorzystają szansę. I na strzelnice pojedziemy do Mikołajek, z resztą tak jak i na basen.

  4. Super pomysł! Warto wykorzystać taka okazję. Ciekawe czy stare pryki pójdą za głosem, chcącej coś zmieniać w Giżycku młodzieży.

  5. Potrzeba pilna budowy hali widowisko-sportowej jak w Olecku z możliwością organizacji koncertów, przedstawień, widowisk artystycznych. Strzelnica ? już teraz w letnie wieczory goście maja dosyć huku;

  6. Moim zdaniem pomysł dobry, nawet bardzo. Chętnie postrzelam w długie zimowe wieczory. Tylko pytanie czy taka strzelnica byłaby bezpłatna?

    • Bezplatna ? Takk… amunicja z 500 + … takie hobby kosztuje. A ktos wyzej pisze o huku. Chodzi raczej o kryta strzelnice. Nie czytaja i pisza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here