Czy w Giżycku powstanie nowoczesna strzelnica?

12

9 listopada Sejm przyjął nowelizację Ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Według pomysłu Ministerstwa Obrony Narodowej, strzelnice mają być otwarte dla wszystkich i znajdować się w każdym powiecie. Program ma obowiązywać już od nowego roku.

Od stycznia 2018 r. Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadzi program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic. Radny Rady Miejskiej w Giżycku Piotr Andruszkiewicz złożył wniosek do władz miasta, gminy i powiatu dotyczący budowy nowoczesnej strzelnicy w Giżycku. Według radnego Andruszkiewicza taki obiekt stanowiłby sporą atrakcję nie tylko dla mieszkańców naszego powiatu, ale także przyjezdnych gości. Radny argumentuje swój wniosek również tym, że Giżycko jako miejsce stacjonowania 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej ma charakter militarny.

Przede wszystkim strzelectwo to sport olimpijski. Możliwość otrzymania dofinansowania na ten konkretny cel długo się nie powtórzy. Zwróciłem się do burmistrza, wójta i starosty, aby wspólnie ustalić budżet, miejsce, nowoczesny projekt, i razem wystąpić o środki z ministerstwa. W Gizycku kilka tysięcy osób jest pośrednio, albo bezpośrednio związanych z wojskiem, a klasy wojskowe cieszą się duża popularnością. Stowarzyszenie Aktywne Giżycko zorganizowało w zeszłym roku amatorskie zawody strzeleckie i cieszyły się one dużym zainteresowaniem. Strzelnica to nie tylko rozwój strzelectwa jako sportu, ale również postaw proobronnych, rozwija umiejętności osób pracujących z bronią, a także propaguje ciekawą formę hobby, integracji i rekreacji w wolnym czasie. Nowoczesny obiekt, spełniający wymogi organizacji zawodów strzeleckich rangi Mistrzostw Polski czy Europy, będzie ogromna atrakcją turystyczną, a może nawet wychowamy swojego mistrza olimpijskiego- dodaje radny Piotr Andruszkiewicz

Czy waszym zdaniem budowa strzelnicy w Giżycku to dobry pomysł? Czy taka forma spędzania wolnego czasu, cieszyłaby się zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta i powiatu?  Podzielcie się swoją opinią w komentarzach. 

P.S

[Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin]

 

 

Zostaw odpowiedź

12 Komentarzy "Czy w Giżycku powstanie nowoczesna strzelnica?"

avatar
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
ło matko
Gość

ustawa jeszcze nie uchwalona a on już listy pisze 🙂 🙂 🙂 znowu jakaś podpucha
panie radny w Giżycku są już co najmniej 2 cywilne strzelnice . wystarczy się dowiedzieć

Ludek
Gość

I niech pomysłodawca stanie jako tarcza i wystawi dupsko to sam osobiście mu magazynek wpakuje

halo
Gość

Pytanie tylko kto za to wszystko zapłaci? Byle orlik kosztował milion złotych to ile musisz kosztować taka strzelnica? dużo, dużo więcej

abc
Gość

Lodowisko jest, basen jest, orliki są, kino jest więc pora na strzelnicę.