LISTY CZYTELNIKÓW. Dziś na naszą skrzynkę e-mailową dostaliśmy kilka wiadomości związanych z oblodzonymi drogami i chodnikami. Opublikujemy wyłącznie te, które nadają się do publikacji (Drodzy Czytelnicy! Nie publikujemy listów zawierających wulgaryzmy). 

„Dzień dobry Państwu! To co widzimy po raz kolejny na ulicach naszego miasta to jakaś kpina! Żeby przejechać samochodem z dworca do ulicy Jagiełły spędziłem ponad 20 minut za kółkiem. Na drogach sam lód, ludzie boją się wejść na pasy bo samochodem nie można wyhamować, na rondach korki bo dostawcze busy nie mogą ruszyć pod malutkie wzniesieni. Przez cały dzień nie widziałem żadnej piaskarki lub kogokolwiek kto posypał by drogi w mieście! Podobną sytuację mieliśmy nie tak dawno, z tą różnicą, że ronda posypywali bohaterscy Panowie ze Straży Miejskiej bo firma, która wygrała przetarg na odśnieżanie i dbanie o nasze drogi zimą zawiodła całkowicie! Panie Burmistrzu Pan śpi??? Odszkodowania za stłuczki w mieście powinniście zapłacić z kasy urzędu, albo lepiej, z własnych pensji!!! ”

Mieszkaniec

„Proszę jeśli to możliwe o opublikowanie moich odczuć związanych oblodzonymi drogami w Giżycku. Wydaje się, że gdyby zima była przed wyborami, to na pewno nie oglądalibyśmy takiej ślizgawicy jak dziś. Drogi są w fatalnym stanie. Na co czeka firma zatrudniona przez miasto?  W ubiegłych latach wyglądało to zupełnie inaczej. Nie jest to moje zdanie, ale bardzo dużej liczby mieszkańców. Już nie wspominając o śliskich chodnikach. Jak mają dzieci iść do szkoły? I jeszcze raz proszę o nagłośnienie sprawy, bowiem chyba niektórzy czekają aż dojdzie do tragedii i może wtedy ktoś zadba o drogi, a raczej to lodowisko!!!”

Pan Bogdan

„Jadąc dziś do pracy wpadłem w poślizg i w następstwie uszkodziłem sobie samochód gdyż firma odpowiedzialna za zimowe utrzymanie drogi nie posypała jezdni! Na drodze była warstwa lodu, która przy zjeździe z górki w żaden sposób nie pozwala na wyhamowania auta. Dużo podróżuję i chyba nigdzie nie ma takiego problemu z poruszaniem się jak u nas w Giżycku. Przecież to co działo się w godzinach popołudniowych to zwyczajna MASAKRA! Pewnie zaraz usłyszymy tłumaczenia burmistrza, że ma podpisane umowy i nie ma na to wpływu, tylko czemu inne miasta potrafią zadbać o swoje drogi? Może nasze władze powinny się skonsultować z włodarzami z innych miast? W perspektywie poprzednich latach nigdy nie było takiego problemu chodź były większe zimy!!! Może nowa firma która ma podpisaną umowę nie jest na tyle profesjonalną, żeby solidnie wywiązywać się z umowy!? Ale to pozostawiam do przemyślenia burmistrzowi!”

Z poważaniem Rozgoryczony mieszkaniec Giżycka

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
antonio

w zimie na ulicach lód, w lecie nad jeziorami syf,,,,ot stolica polskich jezior, żenada !!!

solkan

Tak to jest jak przetargi sa ustawiane i wygrywają właśnie tacy co nawet sprzętu nie posiadają, ciekawe czemu miasto nie wypowie tej umowy ze względu na nie wywiązywanie sie z jej treści. No ale ręka rękę myje. A tym co uszkodzą samochód lub będą mieli jakikolwiek wypadek radze wstępować na drogę sadowa z miastem o odszkodowanie, bo obowiązkiem miasta jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz drogi która będzie nadawała się do użytku. A potem niech już miasto martwi sie jak odzyskać pieniądze które wydadzą na sprawę i odszkodowanie od firmy która w jego imieniu zajmuje sie utrzymaniem dróg i chodników w czasie… Czytaj więcej »

Luka

Heh łyżwy I naprzòd lewaki

Anonimowo

ZUKu wróć 🙁

JA

NIE TRUJ, ZUK ROZWALILI SAMI PRACOWNICY Z SZEFOSTWEM NA CZELE.