LISTY CZYTELNIKÓW. Dziś na naszą skrzynkę e-mailową dostaliśmy kilka wiadomości związanych z oblodzonymi drogami i chodnikami. Opublikujemy wyłącznie te, które nadają się do publikacji (Drodzy Czytelnicy! Nie publikujemy listów zawierających wulgaryzmy). 

“Dzień dobry Państwu! To co widzimy po raz kolejny na ulicach naszego miasta to jakaś kpina! Żeby przejechać samochodem z dworca do ulicy Jagiełły spędziłem ponad 20 minut za kółkiem. Na drogach sam lód, ludzie boją się wejść na pasy bo samochodem nie można wyhamować, na rondach korki bo dostawcze busy nie mogą ruszyć pod malutkie wzniesieni. Przez cały dzień nie widziałem żadnej piaskarki lub kogokolwiek kto posypał by drogi w mieście! Podobną sytuację mieliśmy nie tak dawno, z tą różnicą, że ronda posypywali bohaterscy Panowie ze Straży Miejskiej bo firma, która wygrała przetarg na odśnieżanie i dbanie o nasze drogi zimą zawiodła całkowicie! Panie Burmistrzu Pan śpi??? Odszkodowania za stłuczki w mieście powinniście zapłacić z kasy urzędu, albo lepiej, z własnych pensji!!! ”

Mieszkaniec

“Proszę jeśli to możliwe o opublikowanie moich odczuć związanych oblodzonymi drogami w Giżycku. Wydaje się, że gdyby zima była przed wyborami, to na pewno nie oglądalibyśmy takiej ślizgawicy jak dziś. Drogi są w fatalnym stanie. Na co czeka firma zatrudniona przez miasto?  W ubiegłych latach wyglądało to zupełnie inaczej. Nie jest to moje zdanie, ale bardzo dużej liczby mieszkańców. Już nie wspominając o śliskich chodnikach. Jak mają dzieci iść do szkoły? I jeszcze raz proszę o nagłośnienie sprawy, bowiem chyba niektórzy czekają aż dojdzie do tragedii i może wtedy ktoś zadba o drogi, a raczej to lodowisko!!!”

Pan Bogdan

“Jadąc dziś do pracy wpadłem w poślizg i w następstwie uszkodziłem sobie samochód gdyż firma odpowiedzialna za zimowe utrzymanie drogi nie posypała jezdni! Na drodze była warstwa lodu, która przy zjeździe z górki w żaden sposób nie pozwala na wyhamowania auta. Dużo podróżuję i chyba nigdzie nie ma takiego problemu z poruszaniem się jak u nas w Giżycku. Przecież to co działo się w godzinach popołudniowych to zwyczajna MASAKRA! Pewnie zaraz usłyszymy tłumaczenia burmistrza, że ma podpisane umowy i nie ma na to wpływu, tylko czemu inne miasta potrafią zadbać o swoje drogi? Może nasze władze powinny się skonsultować z włodarzami z innych miast? W perspektywie poprzednich latach nigdy nie było takiego problemu chodź były większe zimy!!! Może nowa firma która ma podpisaną umowę nie jest na tyle profesjonalną, żeby solidnie wywiązywać się z umowy!? Ale to pozostawiam do przemyślenia burmistrzowi!”

Z poważaniem Rozgoryczony mieszkaniec Giżycka

31 KOMENTARZE

 1. Tak to jest jak przetargi sa ustawiane i wygrywają właśnie tacy co nawet sprzętu nie posiadają, ciekawe czemu miasto nie wypowie tej umowy ze względu na nie wywiązywanie sie z jej treści. No ale ręka rękę myje. A tym co uszkodzą samochód lub będą mieli jakikolwiek wypadek radze wstępować na drogę sadowa z miastem o odszkodowanie, bo obowiązkiem miasta jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz drogi która będzie nadawała się do użytku. A potem niech już miasto martwi sie jak odzyskać pieniądze które wydadzą na sprawę i odszkodowanie od firmy która w jego imieniu zajmuje sie utrzymaniem dróg i chodników w czasie zimy!!!!!!!

 2. t.t
  Niech k…. wykonawca idzie do lamusa z takim sprzętem i razem z nim, sprzęt jak z PRRL, kto to widział taki sprzęt a Urzędnicy powinny ponieść konsekwencje za wybranie tego wykonawcę, Urzędnicy mieli klapki na oczach i nie widzieli jaki ma sprzęt. To jest również wina komisji przetargowej też powinni za to mocno beknąć.- niech teraz zacierają rękawy i niech sypią sól na naszych ulicach lodowisko, a nie teraz siedzą jak panioki i się śmieją.

 3. To nie jest wina burmistrza, bo zatrudnił na czas firmę. Ale ta firma nie daje rady………. a bierze nasza kasę. Na pewno będą kary

 4. wydaje mi się, że gdyby włodarz baczniej przyglądał się kontaktom pracownikom odpowiedzialnym z wygrywającym przetarg, problemu by nie było.

 5. Nie żebym tęsknił za poprzednią panią burmistrz ale ten artysta(Wojtuś) to dopiero cwaniak dwa lata kadencji i zero efektów jego pracy przydał by się Stonoga na tego gubusia hehe

 6. Morski tak samo odśnieża jak i kosi trawę 😀 masakra. U siebie pod brama sypałem sól drogową z marketu i przy -10 efekt był bardzo dobry,a droga wcale nie jest jakoś często uczęszczana. Miasto też można posypać!

 7. mysle, ze p. Morski moze pic wodke z naszym burmistrzem. LUDZIE K**** ja sie pytam jak mozna podpisac umowe z kims kto solary nawet nie ma. Zenada i wstyd Panie Burmistrzu a jak uszkodze samochod to spotkamy sie w sadzie z pewnoscia.

 8. Bo Morski ma wszystko i wszystkich w dupie…z resztą tak jak i cała nasza władza gizycka, kasę pakuja tylko w kieszeń i nic poza tym…

 9. Dzisiaj była totalna masakra jak o 9 rano jak i po 22 co to jest żeby nie było można pojechać 20 km/h więcej bo samochód tańczy wcześniej piaskarki jeździły co chwilę a dzisiaj nie widziałem ani jednej,wczoraj jedynie ich widziałem jak jeszcze była chlapa i sporo ludzi którzy odśnieżali a dzisiaj co musieli wsiąść wolne bo się zmęczyli porażka zero słów do opisania tej sytuacji :/

 10. Obserwowałem rondo Dzieci Wojny. W nocy zero piaskarek. Rano dantejskie sceny ,służące jako kanwa na filmy katastroficzne. O 9,38 przejechał VW Transporter z gościem w pomarańczowej kamizelce . posypującym ręcznie jezdnię łopatką piaskiem bez środków. Po 10 minutach ten sam “pojazd” wrócił i miał problemy by zawrócić koło “szklanki” mimo, iż tam sypał. PO 15-ej tuż przed rondem na poboczu stanął radiowóz na “kogucie ” chyba po to by dyscyplinować kierowców samym widokiem( samochody z trudem omijały tego dzielnego zawalidrogę). W tej chwili a jest 23.44 na drogach pustka . Pamiętam kilka lat temu te ciężkie pługi z REDP które nie pozwalały na odkładane się warstw śniegu a po przejechaniu takiego pługu jezdnia była momentalnie czarna.Skłonny byłem posądzać ich o przesadę. Teraz pan burmistrz jadąc z Pomorskiej do urzędu widzi chyba efekty pracy firmy odśnieżającej.A co nam po karze. Kasę podzieli się na zimowe dni, odejmie te dni gdzie było ślisko i pan Morski zwróci za te złe dni .Reszta jego bo był całą zimę w gotowości za którą weźmie niemałe pieniądze.Jeżeli się mylę to proszę wydrukować umowę !!!!

  • Średniowiecze w Giżycku, burmistrz mówił, że firma która wygrała przetarg ma sprzęt specjalistyczny, który sam widział, wygląda to na powrót PZPR.

 11. My już podziękujęmy za takie odśnieżanie…. Masakra masakra i jeszcze raz masakra… Ciekawe ile pieniędzy idzie za takie odśnieżanie… Hm..(odśnieżanie???)

 12. Od 5 rano byłem w trasie do Warszawy i z powotem, Gizycko rano tragedia, zero odśnieżania, za komuny tak nawet nie było. Nawet wioski po drodze były poodsniezane, nie mówiąc już o Orzyszu, Piszu czy Lomży. Wiadomo, że z trasami krajowymi było różnie poprzez śnieg zawiewany z pól. Ale po powrocie do Giżycka około 19 dostałem strzał w ryj, szklanka większa niż rano, skrzyżowania wyslizgane tak, że prlowskie brdmy by się nie zatrzymały. Mamy 21 wiek, takie Kolno ma czarne drogi, a my? Mamy lodowiska którymi opiekuje się pan ze słona woda w nazwisku, który śmiejąc się z nas, pociska hujdajem, przytulając kasę, kręci wąs.To dla mnie wstrząs.

 13. Prosta sprawa wszyscy którzy ucierpieli fizycznie lub materialnie wskutek takiego jak dzisiaj stanu dróg w mieście mogą i powinni wystąpić z roszczeniami finansowymi do miasta.To miasto jeśli chodzi o drogi miejskie ponosi odpowiedzialność za delikty.Potem zaś miasto urząd czy jego reprezentanci mogą wystąpić z regresem wobec wykonawcy.To tyle jeśli chodzi o stronę prawną

 14. Podziękujmy Morskiemu i jego prężnie działającej firmie chemiplon bo to oni wygrali przetarg na odśnieżanie miasta i jak widać po ulicach nie mają za bardzo pomysłu jak się za to zabrać. Dobry wybór! Dziękujemy!

  • Jak chemi-plon odśnieżał, to chociaż był efekt. Jeden człowiek po 14 – 16 godzin pracował, aby doprowadzić powierzchnię to użyteczności. Sprzęt jaki był taki był, ale działaliśmy. Nie tak jak pracownicy pana Morskiego, 8 godzin i do domu. Btw. za uszkodzenia pojazdów można przecież podać o odszkodowanie firmę, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządek na drogach.

 15. Gdybym miała do pracy np na 9 nie było by szans do dojazd do pracy. Odświeżone było tylko rano. Do godziny 19 zero czegokolwiek. Do pracy wydostalam się z zasp o 9,48 więc jak miałabym zdarzyć do pracy? Koniem mamy dojeżdżać? Chyba ktoś bierze za ro pieniądze. A ja muszę tłumaczyć swoje spóźnienia

 16. Szanowni Państwo,
  Oszczędności oszczędnościami ale bezpieczeństwo na ulicach musi być. To co dzisiaj widziałem na naszych drogach woła o pomstę do nieba. Przecież to lusterko na asfalcie to jakaś kpina firmy, która wygrała przetarg. Nie uczy się Pan Panie Burmistrzu na błędach (mowa o pracownikach straży miejskiej posypujących ronda, ponieważ firma z przetargu nie była w stanie obsłużyć zlecenia). Oj Panie Burmistrzu, jak się wybiera firmę z przetargu, to powinno się sprawdzić czy ma możliwości wykonania zlecenia. Przecież ta firma nie ma sprzętu do odśnieżania ulic nie mówiąc o pracownikach. Niezły bajzel Panie Burmistrzu i to wszystko z podatków mieszkańców. Oj nieładnie, nieładnie. Rozumiem, że zawarł Pan w umowie kary za niedotrzymanie warunków umowy? Może warto zatem wystąpić o te kary. A odśnieżyć i posypać ulice i tak trzeba, więc szybkie zlecenie na protokół konieczności z dostępnymi na rynku innymi firmami, gwarantującymi wykonanie zlecenia, posiadającymi zarówno środki, sprzęt jak i zasoby ludzkie. Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie przytrafi się nikomu tragedia na tym lodzie.

 17. Może tak urząd miasta rozda łyżwy żeby mieszkańcy mogli się swobodnie poruszać ulicami miasta? Po co to sypać skoro tak będzie ekologiczniej

 18. Drogi gminne nie wyglądają lepiej. Oszczędność kosztem mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. Przez ostatnich kilka lat prawdziwą zimę mamy kilka dni w roku, to wstyd żeby w XXI wieku nie mogli wyjechać na ulicę.

 19. Mi to cisną się takie słowa na usta, że aż wstyd!!! Jednak wstydzić powinni się bardziej Ci, którzy odpowiadają za taki stan dróg!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here