Czy popierasz strajk nauczycieli? [SONDA]

91

Zgodnie z zapowiedziami związków zawodowych, dzisiaj (8 kwietnia) w całym kraju rozpoczął się strajk nauczycieli. W szkołach i przedszkolach, które przystąpiły do protestu, nie odbywają się lekcje. 

Z informacji opublikowanych przez Urząd Miejski w Giżycku sytuacja wygląda następująco:

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 1:

Do strajku przystąpiło 13 nauczycieli, nie strajkuje 3, dyrektor i wicedyrektor. Wśród pracowników obsługi i administracji strajkujących jest 7 osób, nie strajkuje 7. Posiłki są przygotowywane.

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 4:

W obecnej chwili do strajku przystąpiło 17 pracowników. Nie strajkuje 3 pracowników administracji i obsługi oraz dyrektor i wicedyrektor. Do przedszkola nie zgłosiło się żadne dziecko.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1:

Na 49 nauczycieli dzisiaj nie strajkuje 4 nauczycieli + 2 os. dyrekcja szkoły. Odbywają się wyłącznie zajęcia opiekuńcze. Wszystkie pozostałe zajęcia są odwołane. Obiady będą wydawane.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2:

Na godz. 9.00 – 18 nauczycieli strajkujących, 1 niestrajkujący, obsługa pracuje normalnie – obiad jest gotowany dla zapisanych uczniów. W świetlicy pod opieką nauczyciela jest 7 uczniów klas I – II.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3:

Strajkuje 17 nauczycieli, do strajku nie przystąpiło 7 osób. Posiłki są przygotowywane.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4:

Udział w akcji protestacyjnej zadeklarowało 39 nauczycieli. Na godzinę 8.30  jest to 19 nauczycieli.  Wszyscy pracownicy administracji -obsługi świadczą pracę.  W związku z taką sytuacją, w szkole nie odbywają się zajęcia edukacyjne obowiązkowe ani zajęcia pozalekcyjne. Zorganizowane są zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej, od godz. 6.30 do 16.45. Aktualnie w świetlicy szkolnej  przebywa 6 uczniów klas I-III. Wszyscy uczniowie stołujący  się  mają  możliwość zjedzenia  obiadu. Obiad wydawany będzie   w stałych godzinach, od 11.00 do 13.15.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7:

Jak dotychczas do szkoły przyszło czworo dzieci. Około 12 nauczycieli nie strajkuje. Obiady są zapewnione każdemu dziecku, które dokonało opłaty.

Jakie wy macie zdanie na temat strajku? Popieracie działania walczących o podwyżki nauczycieli czy odnosicie się do nich krytycznie?

[totalpoll id=”24455″]

 

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest

91 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mama
mama
12 kwietnia 2019 13:40

Jaka praca taka płaca. kiedyś na korki mało kto chodził, teraz jak dziecka nie wyślesz to nie zda tych egzaminów. Albo poziom w szkołach taki niski albo te dzieci teraz jakieś głupsze

Vortex
Vortex
odpowiedział na komentarz  mama
12 kwietnia 2019 14:24

jedno i drugie. A potem mamy takich nauczycieli na „poziomie” 🙂

Izunia
Izunia
12 kwietnia 2019 12:49

Chyba z każdym dniem strajku nauczyciele tracą poparcie społeczne. Jeszcze trochę strajku to ich zaczną palcami na ulicach wytykać. Takie zaczynam mieć odczucia

za za za
za za za
odpowiedział na komentarz  Izunia
13 kwietnia 2019 09:46

nikt nie bedzie wytykal palcami maja racje i taaaak trzymac moja corka uczy w szkole i po prostu nie ma czasu na prace z dziecmi tyle ile powinno byc ,booooooo jest wiecej tabel wypelniania i raz w tygodniu posiedzenie Rady Pedagogicznej wychodzi na godz 8,00 a wraca kolo 18-ej i pozniej nie ma czego zazdroscic.Pomozmy naszym belfrom

Vortex
Vortex
odpowiedział na komentarz  za za za
13 kwietnia 2019 11:54

to co społeczeństwo jest za to odpowiedziane ? czy raczej kłania się zła organizacja pracy. I na tej złej organizacji pracy nauczyciele chcą podwyżek – niech zrobią najpierw porządek na swoim podwórku, uporządkują sprawy godzin w pracy, obowiązków ( rozumiem, że o to też teraz postulują ), kwalifikacji zawodowych.

Ja
Ja
11 kwietnia 2019 15:38

Taka będzie Rzeczpospolita, jakie jej młodzieży chowanie. Popieram mimo że nie mam co z dziećmi zrobić. Trzymajcie się nauczyciele!!!

Vortex
Vortex
odpowiedział na komentarz  Ja
12 kwietnia 2019 10:39

wychowują rodzice a nie nauczyciele – uczeń do szkoły przynosi to co w domu „najlepsze”. Fakt – uczniowie widzą jacy kiepscy są niektórzy nauczyciele i biorą z nich przykład.

eniu
eniu
odpowiedział na komentarz  Ja
12 kwietnia 2019 11:52

podpisuję się

Ela
Ela
11 kwietnia 2019 12:30

Nie popieram. Przecież im od 20 lat jest mało i mało

Vortex
Vortex
odpowiedział na komentarz  Ela
12 kwietnia 2019 10:44

Dokładnie – Mają problemy, że im nikt nie płaci za nadgodziny, za czas spędzony na radach pedagogicznych, na sprawdzaniu w domku prac uczniów itp – = zła organizacja pracy, za którą chcą więcej i więcej.