Czy policjant, który śmiertelnie postrzelił mężczyznę przekroczył uprawnienia? Prokuratura wszczęła śledztwo

0

20 grudnia 2021 r. Prokurator Okręgowy w Olsztynie wszczął śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza Policji podczas przeprowadzanej interwencji, w wyniku której na skutek postrzału śmierć poniósł 32 letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło 16 grudnia 2021 r. podczas interwencji w Wydminach.

Olsztyńska prokuratura przejęła postępowanie od prokuratury w Giżycku.

Jak wynika ze wstępnych czynności procesowych prowadzonych na miejscu zdarzenia, w nocy 16 grudnia 2021 r. na interwencję do mieszkania położonego w Wydminach zostali wezwani przez kobietę funkcjonariusze Policji, gdyż konkubent wzywającej, miał się dopuszczać wobec niej przemocy fizycznej. Na miejscu, podczas wykonywania czynności, funkcjonariusz Policji oddał jeden strzał z broni służbowej, który trafił mężczyznę w klatkę piersiową powodując jego zgon – informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie

Wszystkie okoliczności dotyczące przedmiotowej interwencji, jak też zasadność użycia broni przez funkcjonariusza Policji będą wyjaśniane w toku śledztwa.

(źródło: Prokuratura Okręgowa w Olsztynie) 

Daj nam znać