Czy można zaoszczędzić do 60% ceny ubezpieczenia OC samochodu?

0

Zakup ubezpieczenia OC to obowiązek każdego kierowcy. Nie jest to jednak łatwe zadanie, ponieważ na polskim rynku dostępnych jest kilkaset ofert. Co zrobić, by wybrać tę tańszą opcję? Jak zaoszczędzić, kupując polisę komunikacyjną?

Kalkulator ubezpieczenia OC

Czy wiesz, że możesz nabyć swoją polisę bez wychodzenia z domu? Umożliwia to np. porównywarka OC https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac . Wystarczy, że poświęcisz kilka minut na uzupełnienie danych dotyczących kierowcy oraz pojazdu. W zamian otrzymasz kilkadziesiąt ofert ubezpieczenia, dzięki czemu będziesz mógł wybrać najlepszy produkt dla siebie! Oferty będą posegregowane od najtańszej do najdroższej – jeśli więc podczas zakupów kierujesz się ceną, te rozwiązanie będzie strzałem w przysłowiową dziesiątkę! Co więcej, kupując polisę online, możesz liczyć na ciekawe zniżki oraz promocje. Kalkulator ubezpieczenia OC to świetny sposób na oszczędności.

Współwłaściciel pojazdu

Dopiero rozpoczynasz swoją karierę za kółkiem i martwisz się, że zakup pierwszej polisy OC konkretnie uszczupli Twoje konto? Nic dziwnego, nie posiadając żadnych zniżek i mając zerowy staż jako kierowca, cena polisy będzie wysoka. Rozwiązaniem jest znalezienie współwłaściciela, dzięki któremu zapłacisz mniej. Jak to działa w rzeczywistości? Jeśli osoba z doświadczeniem w prowadzeniu pojazdu zgodzi się zostać współwłaścicielem Twojego pojazdu, to wszystkie wypracowane przez niego zniżki zostaną uwzględnione podczas zakupu OC. Fakty nie kłamią – dzięki takiej opcji możesz zaoszczędzić nawet do 60% ceny ubezpieczenia OC! Niestety, podczas jakiejkolwiek kolizji, stłuczki czy wypadku obydwie osoby poniosą konsekwencje – i Ty, i współwłaściciel pojazdu stracicie zniżki ubezpieczeniowe.

Zakup ubezpieczenia w pakiecie

Nie od dziś wiadomo, że zakup w pakiecie się opłaca. Tak jest również w przypadku ubezpieczeń. Jeśli potrzebujesz nabyć jakiekolwiek dodatkowe ubezpieczenie, np. NNW czy nieruchomości, to warto zakupić je razem z ubezpieczeniem komunikacyjnym. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nawet 20% zniżki na OC pod warunkiem zakupu innej polisy. Jeśli jednak takie produkty są Ci zbędne, to pomyśl o zakupie dodatkowego ubezpieczenia pojazdu. Być może przyda Ci się autocasco czy ubezpieczenie opon lub szyb, które również przyczynią się do obniżenia ceny OC. Zakup pakietu OC + AC okaże się zdecydowanie bardziej opłacalny niż nabycie tych produktów oddzielnie.

Inne sposoby, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić

  • Zniżki za jazdę autem firmowym 

Nigdy nie posiadałeś swojego auta, ale korzystałeś z pojazdu służbowego? Być może ubezpieczyciel weźmie to pod uwagę i zaproponuje Ci zniżki za bezszkodową jazdę na podstawie zaświadczenia od pracodawcy.

  • Bycie stałym klientem popłaca 

Jeśli jesteś lojalnym klientem i kupujesz ubezpieczenie u tego samego ubezpieczyciela już któryś raz z rzędu, to możesz zostać za to doceniony. Negocjuj i dopytuj o możliwość zniżki za to, że jesteś stałym klientem danego towarzystwa ubezpieczeniowego. To naprawdę działa!

  • Oferty promocyjne

Tutaj pomocny okaże się kalkulator ubezpieczenia OC. Oferty w porównywarce aktualizowane są na bieżąco, dzięki czemu nie ominie Cię żadna trwająca obecnie promocja. A te bywają czasem bardzo korzystne.

  • Zakup polisy online

Jak już wspomnieliśmy, zakup ubezpieczenia komunikacyjnego przez internet jest opłacalne. Towarzystwa ubezpieczeniowe również preferują tę ścieżkę zakupu i często oferują zniżki właśnie za to, że nabędziesz polisę online. Niektóre z nich, np. Link4 oferuje rabat w wysokości 7% już za sam fakt wykupienia ubezpieczenia przez internet!

Czy masz jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na obniżkę ceny ubezpieczenia OC? Daj nam znać w komentarzu!

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]