Giżycku może grozić 2-letni paraliż komunikacyjny. Wszystko za sprawą zaplanowanych inwestycji. Budowa ronda na ul. Obwodowej, remont Kanału Niegocińskiego oraz remont mostu na Pięknej Górze, mogą w znacznym stopniu utrudnić życie kierowcom jak i żeglarzom. Pomocne może okazać się wojsko.

Utrudnieniem dla kierowców z pewnością okaże się budowa nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Świderskiej i Nowowiejskiej. Aby ominąć to miejsce trzeba przejechać przez Most Obrotowy znajdujący się na Kanale Łuczańskim. Problemem jest to, że w sezonie letnim most co jakiś czas zostaje zamykany dla ruchu kołowego, aby Kanałem mogli przepłynąć wodniacy. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że w najbliższym sezonie rozpocznie się remont Kanału Niegocińskiego, czego efektem będzie skierowanie całego ruchu wodnego z jezior Tajty i Kisajno do Giżycka.

W rozwiązaniu problemów komunikacyjnych chce pomóc wojsko. Jednym z wariantów zaproponowanych przez wojskowych jest udostępnienie drogi prowadzącej przez Pierkunowo, która obecnie jest zamknięta dla ruchu cywilnego. W związku z tym, że droga jest wąska i dziurawa, wojsko jest gotowe naprawić drogę jeśli miasto zakupi materiały niezbędne do remontu. Drugim wariantem jest budowa drewnianego mostu nad Kanałem Łuczańskim. Most miałby przebiegać na wysokości ul. Łuczańskiej. Jednak jak przyznaje burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz, nie ma pewności, że taka inwestycja będzie możliwa. O wszystkim zadecyduje opinia wojskowych ekspertów, którzy w najbliższych dniach mają przyjechać do Giżycka, aby dokonać szczegółowej analizy rozważanych wariantów.

A co Wy sądzicie o całej sprawie? Czy istnieją inne sposoby na rozwiązanie problemów komunikacyjnych? Czekamy na Wasze komentarze. 

6
Dodaj swój komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
zawiedzionyOliRomekPrzemek Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Należy;ul.Pionierską otworzyć dla ruchu osobowego jednokierunkowego

zawiedziony
Gość
zawiedziony

Czas tyka, przez 2 lata burmistrz nie zzrobił nic więc przed wyborami będzie kopał w całym mieście aby sprawić pozory. Wbrew kosztom i logice bo przecież to niejego ppieniądze.

Oli
Gość
Oli

Proponuję jeszcze zabrać się za ul. Warszawską, może drugi pas zrobić i będzie komplet:) Giżycko latem zablokowane:)

Romek
Gość
Romek

to sobie latem pojeździmy. nic trzeba będzie zostawić auto przed giżyckiem a w pięknej górze to sam nie wiem.