Czy dietetyk pomaga?

0

W gazetach i w Internecie możemy znaleźć miliony porad dietetycznych oraz diet, które rzekomo każdemu pomogą poczuć się świetnie. Niestety prawda jest taka, że tak samo jak nie istnieje dieta cud, tak samo nie ma diety uniwersalnej. Każdy z nas jest inny i każdy potrzebuje innego sposobu odżywiania. Dlatego warto w tej kwestii zaufać profesjonaliście i skorzystać z indywidualnie przygotowanego jadłospisu.

Kiedy udać się do dietetyka?

Przyczyny wizyty u dietetyka mogą być różne. Czasami potrzebujemy zadbać o swój wygląd i zrzucić zbędne kilogramy, czasami chcemy dobrać sposób żywienia pod kątem choroby, z którą się zmagamy, a czasami po prostu zmienić złe nawyki żywieniowe. Każdy z tych powodów jest dobry!

Wizyta u specjalisty

Najkorzystniej wybrać specjalistę z polecenia znajomych lub rodziny albo wybrać osobę budzącą nasze zaufanie, posiadającą dobre referencje i opinie. Pierwsza wizyta powinna być dla nas wyznacznikiem czy dany dietetyk to profesjonalista. Najważniejszą informacją, jaką musimy przedstawić dietetykowi, jest stan naszego zdrowia, dlatego osobisty kontakt z dietetykiem warto poprzedzić wykonaniem podstawowych badań analitycznych. Stan zdrowia determinuje, jakie produkty możemy, jakie musimy, a jakich absolutnie powinniśmy unikać w naszej kuchni. W trakcie wizyty dietetyk dopyta nas także o styl życia. Będzie go interesował rodzaj naszej pracy, nasze codzienne nawyki, nasza aktywność sportowa oraz jakość i ilość spożywanych posiłków.

Dieta nie taka straszna

Dieta wcale nie musi wiązać się z dręczącym nas głodem i jedzeniem niesmacznych produktów. Dobry dietetyk zaproponuje nam jadłospis, w którym znajdą się lubiane przez nas produkty i zdrowe zamienniki żywności o niskiej kaloryczności. Jadłospis zostanie tak ułożony by posiłki dopasować do naszego trybu życia.

Ile kosztuje wizyta?

Jednorazowa cena wizyty u dietetyka jest uzależniona od czynników takich jak: miejscowość, opinia wśród pacjentów oraz zakres usług, jakie dietetyk oferuje. Przeciętnie za pierwszą wizytę zapłacimy około 80–400 zł, natomiast za wizytę kontrolną 60–200 zł. Najczęściej dietetycy w tych cenach oferują analizę sposobu odżywiania się, składu ciała i badań ogólnych oraz przygotowanie jadłospisu na dany okres. Jeśli chcemy zainwestować w naszą sylwetkę i dobrać dietę, musimy przygotować się zatem na dość duże wydatki. Za konsultację wstępną, dwa jadłospisy 14-dniowe, dwie konsultacje kontrolne zapłacimy minimum 380-580 zł. Taki wydatek to duże obciążenie dla naszego budżetu. Rozwiązaniem jest rozłożenie tej kwoty na małe raty. Taką możliwość dają pożyczki przez Internet (czytaj więcej na proficredit.pl). Nie musimy się martwić skąd weźmiemy pieniądze na pierwsze wizyty, a po czasie spokojnie spłacimy tą kwotę – rata po racie. Pożyczki przez Internet to nie jedyne rozwiązanie. Drugim jest oszczędzanie i późniejsze skorzystanie z usługi dietetyka. Odwleka to jednak w czasie konsultację i zastosowanie diety. Zastanówmy się, czy pożyczki przez Internet to opcja dla nas i przeanalizujmy, czy nie będziemy mieli trudności w terminowej spłacie.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Źródło zdjęcia https://stocksnap.io/photo/UKIR16JH2V