Czujność świadka doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy

0

Dzięki informacji przekazanej przez innego uczestnika ruchu drogowego wydmińscy policjanci zatrzymali kierowcę subaru, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie 63-latek stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. 

We wtorek (7 maja) przed godziną 13:00 dyżurny giżyckiej jednostki otrzymał informację o tym, że na terenie Wydmin na parkingu przed sklepem wsiadł do auta nietrzeźwy mężczyzna i odjechał w kierunku miejscowości Mazuchówka. Kierowca miał się poruszać pojazdem marki subaru.

Niezwłocznie na trasę został wysłany patrol z Posterunku Policji w Wydminach. Funkcjonariusze zatrzymali subaru do kontroli drogowej na trasie Wydminy-Mazuchówka. Policjanci od razu wyczuli zapach alkoholu od kierowcy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – informują giżyccy mundurowi. 

Po wykonaniu czynności pojazd, którym poruszał się mężczyzna, został przekazany wskazanej osobie. Wobec 63-latka będą prowadzone dalsze czynności, których finał będzie miał miejsce w sądzie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3 i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze