Cztery zdarzenia drogowe w jeden dzień. Trzy auta w rowie i potrącenie pieszej

2

Wczoraj, 4 sierpnia policjanci pracowali na miejscu 4 zdarzeń drogowych, w tym z udziałem pieszej. Do potrącenia 60-latki doszło w Giżycku na oznakowanym przejściu dla pieszych, natomiast kierowcy trzech osobówek nie dostosowali prędkości do warunków ruchu i wjechali do przydrożnego rowu. Do szpitala trafiła piesza i pasażerka vw polo.

Wczoraj na terenie powiatu giżyckiego doszło do kilku zdarzeń na drodze. W pierwszej kolejności policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszej.

Do zdarzenia doszło w Giżycku przy ul. Sikorskiego na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kiedy kobieta znajdowała się na jezdni została uderzona przez osobowego vw polo. Kierowca wyszedł z auta, kiedy zobaczył, że kobieta wstaje odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili dane kierowcy, sprawdzili jego stan trzeźwości. Tłumaczył, że kobieta wstała myślał, że nic się nie stało, nie wiedział, że należy zostać na miejscu zdarzenia. Na szczęście po konsultacji lekarskiej 60-latka została zwolniona do domu, odniosła ogólne potłuczenia ciała.

Do kolejnych zdarzeń doszło w miejscowości Kąp, Sterławki Małe gm. Giżycko i Canki gm. Ryn. Tam kierowcy osobówek nie dostosowali prędkości do warunków ruchu w wyniku czego wjechali do przydrożnego rowu uderzając w drzewo. Kierowcy tych zdarzeń byli trzeźwi nie odnieśli obrażeń, do szpitala trafiła 55-letnia pasażerka vw polo, uczestniczka zdarzenia w m. Canki. Po konsultacji lekarskiej została zwolniona do domu, doznała ogólnych potłuczeń ciała.

Natomiast w godzinach późno popołudniowych kierowcy skody i forda spotkali się na drodze ze zwierzyną leśną. W tych zdarzeniach uszkodzone zostały pojazdy. Zachowajmy szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę.

Policjanci ponawiają apel do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie zasad, które pozwalają uniknąć dużej części zdarzeń. Nadmierna prędkość, brak wystarczającego skupienia na tym, co dzieje się wokół nas może skutkować wypadkiem.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kierowca

Popadało wczoraj i są efekty

Lolo

Nie deszcz a rozwaga