„Cztery pory roku z literaturą” w Giżycku. Spotkanie z Krzysztofem Stachowskim

0

Stowarzyszenie Wspólnota Mazurska, Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku oraz księgarnia ODEON zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Cztery pory roku z literaturą”.

Gościem spotkania będzie Krzysztof Stachowski – autor książki „Kanał Mazurski. Monografia nieukończonej drogi wodnej”.

Giżycczanin, którego pasją stał się Kanał Mazurski, zlustrowany pieszo po obu stronach granicy. Jak pisze autor we wstępie Kanał „okazuje się obiektem niezwykle wdzięcznym, zarówno w badaniach archiwalnych, jak i terenowych. Z jednej bowiem strony brakuje polskiej literatury, nie ma niemieckiego rysu monograficznego, z drugiej zaś mamy olbrzymie bogactwo infrastruktury inżynieryjno-technicznej, skumulowanej w obrębie kanału, co czyni z całości niepowtarzalne dzieło techniki”

Publikacji tej towarzyszył zamysł przybliżenia Czytelnikowi tego jakże mało znanego dzieła kultury technicznej, unikatowej w skali Polski, a nawet Europy. Może dzięki temu uda się uchronić nie tylko Kanał Mazurski, ale inne dzieła inżynierii technicznej, noszące wyraźne znamiona niepowtarzalności”

Krzysztof Stachowski, ukończył studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od wielu lat interesuje się historią regionu Warmii i Mazur oraz Obwodu Kaliningradzkiego FR. Pracę zawodową rozpoczął firmie geodezyjnej, a od 2008 roku jest związany z instytucją odpowiedzialną za gospodarkę wodną. Od tego czasu zgłębia tematykę dróg wodnych na obszarze dawnych Prus Wschodnich.

Prowadzenie – Krzysztof Kossakowski

3 lutego, godz. 17:00, Hotel Masovia***

WSTĘP WOLNY

(źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze