Cztery kolizje w jeden dzień

0
R e k l a m a

Nadmierna prędkość, zmienne warunki pogodowe oraz chwila nieuwagi przyczyną czterech zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

Najgroźniejsze zdarzenie wydarzyło się wczoraj około godzinie 14:30 w miejscowości Prażmowo gm. Ryn. 58-letni kierujący VW Transporterem na prostym odcinku drogi w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i uderzył w schody wejściowe do budynku, w wyniku silnego uderzenia pojazd przewrócił się na bok. Najprawdopodobniej kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

Do kolejnej kolizji doszło o godzinie 16:00 w Giżycku na ulicy Obwodowej. 43-letnia kierująca Hondą nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego najechała na tył Forda.

W tym samym czasie w miejscowości Sulimy gm. Giżycko kierujący samochodem Daewoo wykonując manewr wyprzedzania nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu wyprzedzanego, w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia z Subaru.

Około godziny 17:40 w Giżycku, kierujący Fordem na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla Toyoty, która była już na skrzyżowaniu, w wyniku czego doszło do zderzenia bocznego.

Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał, kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusz ukarali sprawców mandatem karnym.

Źródło: KPP Giżycko

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze