Czterech pijanych kierowców „wpadło” w weekend

0

Podczas minionego weekendu policjanci giżyckiej drogówki zatrzymali czterech kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Rekordzista miał ponad 2,5 promila, jechał ze Spytkowa do Giżycka. O jego dziwnych manewrach na drodze, jeździe „zygzakiem” poinformował inny kierowca, któremu dziękujemy za natychmiastową reakcję. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że vw passatem jechał 48-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego, który nie usprawiedliwiał swojego zachowania, przyznał że pił alkohol. Pojazd zabezpieczono na parkingu, a mężczyznę po czynnościach zwolniono.

„Odwagi” aby wsiąść za kierownicę po pijaku nie zabrakło 53-latkowi, który prowadził swoje auto mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W efekcie pijany kierowca zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Pojazd przekazano wskazanej osobie, po czynnościach mężczyznę zwolniono.

Dwóch kolejnych kierowców prowadziło pojazdy w stanie po użyciu alkoholu. Obaj mieli blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zostali zatrzymani w Giżycki i m. Wejdyki gm. Ryn

Teraz kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie. Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek za kierownicą.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze