Czterech mieszkańców Giżycka pobiło i okradło 16-latka

18

26 grudnia w Giżycku czterech napastników w wieku od 19 do 30 lat dopuściło się rozboju na jednym z mieszkańców powiatu giżyckiego. 

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu, 26 grudnia 2018 roku około godziny 20.00 na ulicy Mickiewicza w Giżycku. Czterech napastników w wieku od 19 do 30 lat, działając wspólnie i w porozumieniu dopuściło się rozboju na jednym z mieszkańców powiatu giżyckiego. Podduszali 16-latka, uderzali pięściami po twarzy oraz kopali po ciele. Następnie zabrali mu czapkę, saszetkę z zawartością latarki i pieniędzy w kwocie 60 złotych. Straty opiewały na łączną kwotę 190 złotych. Ponadto 30-letni napastnik dopuścił się kolejnego przestępstwa. Groził nożem innemu 15-letniemu mieszkańcowi powiatu giżyckiego. Jego 19-letni wspólnik chciał zabrać kolejnemu pokrzywdzonemu klucze do samochodu. W odwecie za nie otrzymanie kluczyków do pojazdu, uszkodził go urywając boczne lusterko.

Sprawcy rozboju to mieszkańcy Giżycka. Zostali zatrzymani zaraz po zdarzeniu. Przy 30-latku policjanci znaleźli utracone przedmioty, które zostały zwrócone pokrzywdzonemu.

29 grudnia 2018 roku Sąd Rejonowy w Giżycku wydał postanowienie wobec 30-letniego mieszkańca miasta o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Mężczyzna dopuścił się rozboju i groźby karalnej. Już wcześniej dopuszczał się podobnych przestępstw.

Wobec dwóch 19-latków i 21-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji ze stawiennictwem trzy razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku oraz zakaz kontaktu z pokrzywdzonym oraz zakaz zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 50 metrów.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo rozboju mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Giżycko (ich/rj)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
dd

Mogli trafić na mojego brata. Młody leje nie patrzy, już dawno nie mam z nim szans, chociaż sam ważę 95kg. A wiem, bo widziałem go w akcji. Na groźbę „dawaj telefon” uśmiechnął się i sprał 2 tępych dresiarzy.

sd

pewnie kolejny zabijaka co sieje strach na ulicy

4444

hahah pewnie jo

Eku KZN

Chu* im w odbyt. Cwaniaki wielkie. Czemu np. Nie napadli na starszych.. Bo by w łeb dostali kondomy dziurawe

bosman

Szkoda ,że nie trafili na dzieciaka prokuratora lub sędziego

Leo

Te scierwa nalezy wyeliminowac z zycia publicznego..miejsce niebezpiecznych zwierząt jest w klatce…