Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymani pod Giżyckiem

1
fot. KWP w Łodzi

Podczas akcji pod Giżyckiem policjanci z Łodzi zatrzymali dwóch członków gangu związanego z łódzkim środowiskiem pseudokibiców. 

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydział ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Łodzi zatrzymali w powiecie giżyckim dwóch mężczyzn, którzy byli ścigani listami gończymi za liczne przestępstwa.

Według policji 28 i 46-latek byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej i specjalizowali się w przestępstwach akcyzowych.

Od około 2 lat nad sprawą 46 i 28-latka pracowali policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Łodzi.

Obaj mężczyźni byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej i specjalizowali się w przestępstwach akcyzowych. Gdy mężczyźni przepadli jak kamień w wodę i robili wszystko, aby ich nie odnaleziono, sprawą zajęli się ,,poszukiwacze” – tak w żargonie policyjnym mówi się o policjantach Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. To doświadczeni funkcjonariusze, którzy wykorzystują swoje wieloletnie doświadczenie w tropieniu ukrywających się przestępców – informuje podkomisarz Adam Dembiński z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

W wyniku żmudnych, kilkumiesięcznych działań policjanci ustalili, że poszukiwani pseudokibice ukrywają się w wynajmowanym domu w powiecie giżyckim.

W środę, 5 lipca 2023 roku policjanci tuż po godzinie 6:00 weszli do wytypowanego domu i zatrzymali zaskoczonych mężczyzn, którzy nie stawiali oporu.

W toku przeszukania zajmowanych przez mężczyzn pomieszczeń policjanci zabezpieczyli ponad 67 000 złotych na poczet przyszłych kar.

Obaj zatrzymani trafili do aresztu.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Glon

Powinni trochę kasy zostawić na opłacenie czynszu.