Członkowie sejmowej komisji na granicy z obwodem kaliningradzkim

0
fot. WMOSG

We wtorek, 8 listopada odbyła się wizytacja prezydium sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych na granicy z obwodem kaliningradzkim.

W trakcie spotkania członkowie prezydium sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz wiceminister Bartosz Grodecki odwiedzili drogowe przejścia graniczne w Grzechotkach i Bezledach. Funkcjonariusze z W-MOSG przedstawili gościom infrastrukturę przejść granicznych, sprzęt służbowy oraz systemy teleinformatyczne służące do odprawy podróżnych.

fot. MSWiA

Omówiono budowę tymczasowej zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim. Uczestnicy spotkania udali się również na tak zwaną „zieloną” granicę w rejonie służbowej odpowiedzialności PSG w Bezledach, gdzie przedstawiono specyfikę ochrony zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

Tymczasowa zapora jest budowana na odcinku prawie 200 km – od Wisztyńca po Zalew Wiślany. Prace nad jej budową rozpoczęły się 2 listopada. Konstrukcja powstaje na wniosek Straży Granicznej, a jej budowę realizuje wojsko. Tymczasowa zapora to dodatkowy element, który pomoże funkcjonariuszom Straży Granicznej w ochronie zewnętrznej granicy UE.

Źródło: WMOSG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze