Czarter jachtu – co należy wiedzieć

0

Czarter jachtu cieszy się wśród turystów coraz większą popularnością. To sprawia, iż firm oferujących usługi tego typu stale przybywa. Rynek firm czarterowych rozwija się niezwykle dynamicznie dzięki czemu klienci mogą liczyć na bogatą i w miarę tanią ofertę.

Jak wybrać najlepszy czarter jachtu? W niniejszym artykule przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym wybór firmy oferującej czarter jachtu nie będzie żadnym problemem. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Czarter jachtu – zbyt niska cena to może być pułapka 

Dla wielu osób cena jest najważniejszym elementem, który decyduje o tym, czy kupią dany produkt bądź usługę, czy też wręcz przeciwnie. Nie inaczej jest w przypadku decydowania się na czarter jachtu. Również i tutaj cena to jeden z najważniejszych składników dla klientów.

Warto jednak wiedzieć o tym, iż podczas wybierania najkorzystniejszej oferty nie wolno kierować się wyłącznie ceną. Niska cena z reguły oznacza również niskie standardy obsługi, serwisu oraz bardzo ubogie wyposażenie i słaby stan jachtu. Gdy cena jest niska, to firma czarterująca może nawet nie posiadać ubezpieczenia bądź mocno oszczędza na remontach pojazdów.

Z tego względu przed wyborem firmy tego typu należy najpierw dowiedzieć się więcej, jak w prawidłowy sposób zarezerwować jacht oraz przeczytać opinie na temat konkretnego przedsiębiorstwa w internecie.

Im wcześniej, tym taniej 

Warto wiedzieć o tym, że cena za czarter jachtu uzależniona jest również od okresu, w którym chcemy czarterować. Ogromne znaczenie ma również okres, na jaki chcemy czarterować jacht. Najniższe ceny są oczywiście po oraz przed sezonem. Dotyczy to miesięcy takich jak kwiecień, maj, wrzesień oraz październik. Ten przedział czasowy nie dotyczy oczywiście majówki. Najwyższe ceny są w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Duża ilość firm ma w swojej ofercie czartery kilkudniowe. Jeśli przeliczymy je na doby, to będą one znacznie wyższe od tych, które można wynająć na tydzień bądź dwa. Z tego względu warto zastosować zasadę: rezerwować wcześniej i na dłużej. Dzięki temu możemy zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Zapoznajcie się z ofertą na tej stronie – https://www.blekitnypiotrus.pl/czartery/details,13,10,6,czarter-jachtow-mazury.html

Ten sam jacht – zupełnie inna cena 

Niezwykle często zdarza się, że czarter jachtu wybranego typu bardzo mocno różni się w cenie od ofert innych firm. Z czego wynikają te różnice? Są one spowodowane znaczącymi różnicami w ofercie serwisowej, stanie wyposażenia, osprzętu oraz wieku danego jachtu.  Firmy czarterujące powinny również posiadać ubezpieczenie oraz serwis na szlaku.

Dzięki temu mamy gwarancję, że podczas żeglowania możemy czuć się całkowicie bezpiecznie i komfortowo, a czas spędzony na jachcie będzie przyjemny i pozbawiony jakichkolwiek zmartwień czy kłopotów.

Dodatkowe usługi  

Gdy wybieramy czarter jachtu, powinniśmy również zwracać uwagę, czy dana firma proponuje nam również dodatkowe usługi – mowa tutaj na przykład o ubezpieczeniu od uszkodzeń, kradzieży silnika oraz przedmiotów załogi. Warto również zwracać uwagę czy w oferowaną cenę jest również wliczona woda na jachcie oraz gaz.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

 

 

Reklama