Ćwiczenia strażaków w Wilkasach

0

20 listopada o godzinie 10:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku otrzymał zgłoszenie o wybuchu i pożarze w budynku produkcyjno- magazynowym w Miejscowości Wilkasy. Był to sygnał rozpoczynający ćwiczenia strażaków Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu giżyckiego.

W ćwiczeniach udział brało w sumie 9 zastępów i 37 strażaków, którzy po przyjeździe na miejsce zdarzenia niezwłocznie przystąpili do działań gaśniczych połączonych z przeszukaniem obiektu wielkopowierzchniowego.

Scenariusz zakładał również doskonalenie umiejętności z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, sprawienia i użycia sprzętu pneumatycznego, organizacji zaopatrzenia wodnego i budowania struktur łączności. Kierownictwo zakładu przeprowadziło ewakuacje obiektów zaraz po zauważeniu zagrożenia jeszcze przed przybyciem zastępów pożarniczych, jednak w miejscu ewakuacji nie stawiło się dwóch pracowników. KDR ustalił prawdopodobne miejsce ich przebywania i tam skoncentrował działania poszukiwawczo- ratownicze.

Po zlikwidowaniu zagrożeń i przeszukaniu obiektu zastępy powróciły do jednostek macierzystych.

Źródło: KPPSP w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze