Ćwiczenia Saber Strike. Wojsko wyjedzie na drogi, możliwe utrudnienia

0

W związku z ćwiczeniem Saber Strike po drogach 11 województw będą się poruszały kolumny pojazdów wojskowych – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, ostrzegając o możliwych utrudnieniach.

W ramach przygotowań do przeprowadzenia ćwiczeń, od 12 lutego do końca marca 2022 br. po drogach województw m.in. lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego, będzie się odbywał ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać m.in. na autostradach A1, A2 i A4, drogach ekspresowych S8 i S61 oraz DK16, DK18 i DK63.

Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników planowanego ćwiczenia m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Najczęściej pojazdy biorące udział w ćwiczeniach poruszać się będą w godzinach nocnych, aby w jak najmniejszym stopniu powodowały utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą musiały odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Wzmożonego ruchu kolumn wojskowych na drogach należy spodziewać się od 15 lutego, apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze