Ćwiczenia na terenie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

0

24 czerwca o godzinie 10:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego otrzymał zgłoszenie o silnym zadymieniu widzianym w Giżycku przy alei Wojska Polskiego.

Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia okazało się, że zagrożenie powstało na terenie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i zostało wywołane przez nieznanych sprawców, którzy naruszyli bezpieczeństwo jednostki i obiektów wojskowych. Takie założenie było tematem przewodnim ćwiczeń, które zostały zorganizowane wspólnie z Wojskową Strażą Pożarną.

Podczas ćwiczeń jako pierwsi doskonalili swoje umiejętności żołnierze, którzy zatrzymali i obezwładnili sprawców pozorowanego aktu terroru. Równolegle do ich działań trwało powiadamianie służb ratowniczych, określenie dróg dojazdowych i ustalenie dojazdu do miejsca zdarzenia na rozległym terenie jednostki.

Przywrócenie bezpieczeństwa pozwoliło strażakom rozpocząć działania ratowniczo- gaśnicze. Ratownicy dążyli do opanowania pożaru, jaki powstał przy pojeździe przewożącym paliwo, jak również rozprzestrzenił się na sąsiadujące obiekty budowlane.

Sprawienie stanowisk gaśniczych w natarciu na budynki, wykorzystanie podnośnika hydraulicznego, zabezpieczenie wycieku paliwa, a także współpraca z przedstawicielami Sił Zbrojnych RP były najistotniejszymi elementami ćwiczenia.

(tekst: st. kpt. Pupek Mateusz, foto. 15.GBZ szer. Michał Czornij)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze