Pod takim kryptonimem przeprowadzono ćwiczenia dowódczo-sztabowe, w trakcie których połączone zostały siły i środki Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, Państwowej Straży Pożarnej i patrolu saperskiego z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Głównym celem tych działań było wypracowanie jak najlepszej współpracy oraz zgranie wszystkich służb i podmiotów odpowiadających za bezpieczeństwo w przypadku zaistnienia zagrożenia.

29 września br, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Giżycku otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku przy ulicy Gimnazjalnej, że na terenie przyległym do szkoły został znaleziony przedmiot przypominający pocisk artyleryjski. Uczniowie i pracownicy szkoły zostali ewakuowani. Wysłany na miejsce policjant Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego, ujawnia i potwierdza przedmiot mogący stanowić niewybuch/niewypał. Następnie w rejon zagrożenia skierowane zostają dodatkowe siły policjantów, którzy zabezpieczają okolice szkoły przez odizolowanie ewakuowanych osób i zgromadzonego tłumu, a także umożliwiają bezkolizyjny dojazd pojazdów Straży Pożarnej. Kolejnym etapem było powiadomienie  patrolu saperski z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zadaniem, którego było podjęcie i wywiezienie niewypału.

Ten scenariusz to naszczęście założenia do ćwiczeń dowódczo – sztabowych, które zrealizowane zostały z udziałem Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Głównym celem przeprowadzonego przedsięwzięcia było przede wszystkim usprawnienie współdziałania wszystkich służb ratunkowych na wypadek zaistnienia zagrożenia.

Symulowane zdarzenie przebiegło zgodnie z wyznaczonym planem oraz bardzo dobrze odzwierciedlały rzeczywiste działania. Uczestniczące w nich służby dobrze współpracowały i wyaklazały się pełnym zaangażowaniem. Przeprowadzone ćwiczenia potwierdziły przygotowanie policji do natychmiastowych działań w przypadku zaistnienia zdarzeń zagrażających zdrowiu i życiu osób oraz sytuacji kryzysowych.

W ćwiczeniach wzięli udział uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku oraz 20 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze