Ćwiczą jogę, bowling, fitness, tańczą i tworzą rękodzieło

0

Klub Seniora Gminy Giżycko niezmiennie cieszy się dużym powodzeniem i jego szeregi cały czas się rozrastają. Aktualnie liczy 105 członków, którzy aktywnie uczęszczają na zajęcia fitness, bowlingu, jogi, rękodzieła, tańca i ruchu prowadzonych pod okiem kwalifikowanych instruktorów.

W związku z zakończeniem pandemii wkrótce planowany jest powrót do zajęć wokalnych oraz teatralnych. W ich kalendarzu imprez znalazły się wydarzenia organizowane cyklicznie już od kilku lat oraz nowe propozycje.

W ubiegłym roku pierwszy raz odbyły się „Rozmowy seniorów między regałami”, podczas których mieli oni możliwość dyskusji o literaturze i początkach swej przygody z książkami. Zorganizowano dni otwarte połączone z warsztatami rękodzieła i występami artystycznymi oraz „Manewry teatralne” z warsztatami prowadzonymi przez profesjonalnych instruktorów, którzy mogli przekazać uczestnikom tajniki i niuanse aktorskiej profesji. Bardzo ważnym elementem był aspekt międzypokoleniowy pozwalający na konfrontację młodych adeptów sztuki teatralnej z ich starszymi odpowiednikami.

Wszystkie te propozycje sprzyjały aktywizacji grupy seniorów 50+ oraz zachęcały ich do uczestnictwa w różnych formach spędzania wolnego czasu. Dzięki przygotowywaniu imprez o charakterze sportowym udało się nawiązać ścisłą współpracę z giżyckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Uniwersytetem III Wieku w Rynie, co szybko zaowocowało udziałem seniorów z naszej gminy w przedsięwzięciach firmowanych przez Uniwersytet działający na terenie miasta.

Od czasu powołania do życia gminnego Klubu Seniora zdecydowanie wzrosło zaangażowanie jego członków w życie kulturalne gminy Giżycko. A już niebawem odbędzie się II edycja wydarzenia dokumentującego najciekawsze dokonania naszych reprezentantów z różnych dziedzin, czyli Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów.

Zapraszamy 20 maja o godz. 10.00 do Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach, pod którego egidą klub funkcjonuje.

(GOKiR Wilkasy)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze