Cudzoziemcy naruszyli przepisy

1

Funkcjonariusze W-MOSG w ciągu ostatniego tygodnia przeprowadzili kilka kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców, w wyniku których stwierdzono nieprawidłowości popełnione przez przedsiębiorców, pracodawców oraz pracowników.

W pierwszym przypadku kontrola miała miejsce w obiekcie gastronomicznym w miejscowości Mrągowo. Właścicielami jak również pracownikiem zatrudnionym w barze byli obywatele Egiptu. Funkcjonariusze SG ustalili, że zatrudniony tam obywatel Egiptu świadczy pracę nie posiadając do tego wymaganego prawem zezwolenia. Zgodnie z procedurą wobec cudzoziemieca wszczęte zostało zobowiązanie do opuszczenia terytorium Polski, a w stosunku do właściciela baru Straż Graniczna skieruje wniosek do Sądu o ukaranie za nielegalne powierzenie pracy.

Kilka dni wcześniej funkcjonariusze z PSG w Olsztynie ukarali mandatami karnymi dwóch pracodawców prowadzących gospodarstwa agroturystyczne, którzy nie poinformowali Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, o fakcie nie stawienia się do wykonywania pracy przez obywateli Ukrainy, który otrzymali zezwolenie na pracę.

Natomiast funkcjonariusze SG z Braniewa, na targowisku miejskim, podczas przeprowadzanych czynności kontrolnych ustalili, iż handlujący tam, obywatel Rumunii nie zgłosił swojej działalności do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej, za co został ukarany mandatem karnym.

Za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy przez pracodawcę grozi kara grzywny nie mniejsza niż 3 tys. zł, zaś w przypadku pracowników nie mniejsza niż 1 tys. zł.

 

1
Dodaj swój komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ri ri Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
ri ri
Gość
ri ri

to już nawet egipcjanie otwierają knajpy na Mazurach!!!