CPUIS wzięło udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania

0

W piątek (29 września) w Przedszkolu Miejskim nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku odbyło się spotkanie z najmłodszymi w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. To w tym dniu przedszkolaków odwiedziły przedstawicielki: Centrum Profilaktyki Uzależnień  i Integracji Społecznej w Giżycku, Uniwersytetu III Wieku oraz Wojskowej Biblioteki 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Akcja została przeprowadzona m.in. w ramach kampanii „Cała Polska Czyta dzieciom”.  Na początku spotkania Panie przeczytały maluchom literaturę nawiązującą do przygotowanego przez dzieci przedstawienia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Następnie każda grupa mogła posłuchać swoich ulubionych bajek już w swoich salach. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem i z ciekawością oglądały kolorowe ilustracje. Głośne czytanie maluchom bardzo się podobało i chętnie wypowiadały się na temat przygód przedstawionych bohaterów. 

Każdego roku przedstawiciele CPUIS oraz Uniwersytetu III Wieku aktywnie włączają się w akcję głośnego czytania, które ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i propagowanie takich wartości jak odwaga, przyjaźń i odpowiedzialność.

(Beata Górczyńska/ Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze