CPUIS w kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” [WIDEO]

0

1 listopada tego roku ruszyła coroczna światowa kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”, której autorem jest Women’s World Summit Foundation. W jej działania włączyli  się kadra i wychowankowie Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

Koordynatorem działań była Agnieszka Kożuch. Przemoc nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem, a stosowanie jej wobec najmłodszych wywołuje wiele szkód w ich psychice. Prawem każdego dziecka jest dobre, spokojne dzieciństwo, bez przemocy, krzyku i strachu. Dlatego w Giżycku wybrzmiało głośne „NIE” dla przemocy i agresji.

W ramach kampanii wychowawcy i opiekunowie przygotowali szereg działań: prowadzili zajęcia edukacyjne, w tym trening umiejętności społecznych, zajęcia z wykorzystaniem profilaktycznych gier komputerowych i filmów, wspólnie z dziećmi przygotowywali plakaty, ulotki informacyjne oraz pomarańczowe wstążeczki (symbol kampanii),

17 listopada przeprowadzona została specjalna akcja edukacyjna w mieście, by zwrócić uwagę mieszkańców na hasła kampanii. W trakcie spaceru edukacyjnego podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej i ,,Pełnej Chaty” wręczyli  mieszkańcom balony i ulotki informacyjne.

Zwieńczeniem kampanii było przygotowanie filmu promującego hasła kampanii. W nagraniu wystąpiły dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej i Pełnej Chaty, ale także Burmistrz Miasta Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Dyrektor Centrum Profilaktyki UiIS Ewa Ostrowska oraz Agata Górczyńska (CPUIS).

Ewa Ostrowska
Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze