CPUIS w Giżycku na Ogólnopolskiej Konferencji Przedstawicieli Ruchu Abstynenckiego

0

3 listopada w Hotelu Zamek Ryn odbyła się Ogólnopolska Konferencja Przedstawicieli Ruchu Abstynenckiego, w której udział wzięli: Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Ewa Ostrowska Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku oraz Beata Górczyńska (CPUIS).

Konferencja zgromadziła liczne grono gości i przedstawicieli ruchu abstynenckiego z różnych regionów Polski. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Krajową Radę Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich. Tematem konferencji była „Rola i znaczenie środowisk abstynenckich w sytuacji uzależnień, przemocy, wykluczenia-inkluzja jako środek i cel przezwyciężenia uzależnień”.

Oficjalne otwarcie konferencji rozpoczęto od przywitania gości przez Przewodniczącego KRZiSA Krzysztofa Adacha. Następnie burmistrz Giżycka oraz dyrektor Centrum w krótkim wystąpieniu przedstawili metody wsparcia osób uzależnionych i zadania, jakie pełni w tym zakresie Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku. 

Kolejno rozpoczął się cykl wykładów prowadzonych przez specjalistów. Eksperci poruszali ważne tematy związane z uzależnieniami oraz omówili  formę pomocy i metody wsparcia dla osób z problemem alkoholowym.

Spotkanie miało na celu rozszerzenie i wzmocnienie idei ruchu abstynenckiego miast i powiatów.   

(Beata Górczyńska/ CPUIS)

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze