Córka znęcała się nad matką i groziła pracownikom socjalnym

0

Giżycki sąd na wniosek policji i prokuratury zadecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu 33-letniej mieszkanki Giżycka. Kobieta jest podejrzana o znęcanie się nad matką oraz znieważenie pracowników socjalnych, którym również groziła pozbawieniem życia.

33- letnia mieszkanka Giżycka w grudniu ubr  wróciła do rodzinnego miasta po odbyciu kary pozbawienia wolności, którą odbywała w zakładzie karnym w Białymstoku. Po powrocie zamieszkała z matką. Od tego momentu zaczęła wszczynać awantury domowe podczas, których ubliżała, popychała, uderzała i groziła pozbawieniem życia swojej matki. Przez ten czas kobieta znosiła ciągłe upokorzenia i groźby.

Zachowanie córki stawało się coraz bardziej agresywne. Czara goryczy przelała się13 marca br. Kiedy kobieta ponownie wszczęła awanturę domową, matka poinformowała o tej sytuacji giżycką policję. 33-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze wszczęli również procedurę Niebieskiej Karty.

Po wyjściu z policyjnej celi, tego samego dnia, kobieta ponownie wszczęła awanturę domową. Wyzywała swoją matkę, była wobec niej bardzo agresywna. Ponowna interwencja Policji zakończyła się osadzeniem sprawczyni w policyjnym areszcie. Tym razem pokrzywdzona złożyła oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez jej córkę. Zatrzymana usłyszała zarzut znęcania się matką.

Jednocześnie policjanci Wydziału Kryminalnego pracowali nad sprawą znieważenia pracowników socjalnych oraz kierowaniu wobec nich gróźb karalnych pozbawienia życia.
Osobą podejrzaną w tej sprawie była również 33-letka.

W środę (15.03.2017 r.) na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów w obu sprawach, sąd zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt.
Najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym. Za popełnione przestępstwa 33 – latce może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze