Coraz więcej płatności Polskim Bonem Turystycznym

0

Od 1 sierpnia osoby uprawnione do bonu turystycznego mogą go aktywować na Platformie Usług Elektronicznych) ZUS. Po aktywacji mogą nim zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w podmiotach zarejestrowanych na PUE ZUS i wpisanych na listę przez Polską Organizację Turystyczną.

– Z aktualnych danych wynika, że osoby uprawnione aktywowały ponad 291 tys. bonów. Ich łączna wartość to 248 mln złotych. Uprawnieni wykonali 7,8 tys. płatności bonami na kwotę ok. 6 mln złotych. Podmiotów turystycznych jest obecnie ponad 10 tys.- informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Aby skorzystać z bonu turystycznego nie trzeba składać wniosku. Wystarczy aktywować bon na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce [Ogólny], w menu bocznym jest zakładka [Polski Bon Turystyczny] >[Mój bon].

Aktywować bon może tylko osoba,  która  jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego lub dodatku wychowawczego 500+.Na PUE ZUS Polski Bon Turystyczny jest widoczna u tej właśnie osoby.

Na dziecko niepełnosprawne przysługuje dodatkowe świadczenie w formie bonu. Uprawniony rodzic otrzyma jeden bon w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie również w formie bonu  w wysokości także 500 zł- dodaje rzeczniczka.

Lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu jest na dostępna  stronach: www.bonturystyczny.gov.pl , www.pot.gov.pl , www.polska.trave . Na tą listę wpisało się już ponad 10 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego.

W przypadku pytań bądź wątpliwości  dotyczących bonu turystycznego, zachęcamy do kontaktu ze specjalną całodobową infolinią dotyczącą Polskiego Bonu Turystycznego pod numerem telefonu 22 11 22 111,  a także kontaktu mailowego pod adresem bon@zus.pl .

Katarzyna Krupicka

regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

Daj nam znać
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze