Solidarność zebrała 350 tys. podpisów pod projektem ws. ograniczenia handlu w niedzielę – poinformował w środę przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda podczas obchodów 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

Zwracając się do zebranych w sali BHP Stoczni Gdańskiej sygnatariuszy Porozumień Sierpniowych, Piotr Duda zapewnił: „Wasz testament będzie realizowany aż do skutku, bo po to jesteśmy jako związkowcy z Solidarności i to w imieniu całego Związku Zawodowego Solidarność mogę wam przyrzec”.

Szef „S” mówił, że jednym z postulatów robotników strajkujących w sierpniu 1980 r. były wolne soboty. „My chcemy wolnych niedziel, ograniczenia handlu w niedzielę, bo niedziela jest dla Boga i rodziny” – powiedział.

„Zebraliśmy na dzień dzisiejszy ponad 350 tys. podpisów. 2 września składamy projekt w samo południe u pana marszałka (Sejmu) Marka Kuchcińskiego” – zapowiedział Duda.

Dodał, że społeczeństwo chce ograniczenia handlu w niedzielę. Oświadczył też, że podpisy będą zbierane aż do momentu podpisania ustawy przez prezydenta, „żeby pokazać rządzącym, że to nie jest garstka ludzi”, lecz miliony.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze