„CONCERTINA 2016”

0

Giżyckie Centrum Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Giżycku serdecznie zapraszają na XVI Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Rozrywkowej i Popularnej „CONCERTINA 2016”,który odbędzie się 1-2 kwietnia 2016r.

Tegoroczna Concertina to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników muzyki akordeonowej, o czym będzie można się przekonać przysłuchując się zmaganiom akordeonistów w czasie przesłuchań konkursowych oraz na Gali Laureatów, na której zagrają już najlepsi z najlepszych.

Na zakończenie imprezy zapowiada się niezwykła uczta duchowa, czyli podróż muzyczna po paryskich kawiarenkach w stylu musette w wykonaniu:

Paweł A. Nowak & Dario Alberti Quartet – Le café parisien”

Skład zespołu:

Paweł A. Nowak – akordeon, akordina

Dario Alberti – gitara gipsy

Maciej Sadowski – kontrabas

Tomasz Koper – perkusja

„Le café parisien” to drugi projekt kwartetu Nowaka i Albertiego. W pierwszym pt. „Notte Italiana” muzycy z dużym powodzeniem wykonywali włoskie przeboje w stylu manouche. Teraz przyszedł czas na musette, którego zarówno akordeon jak i gitara gipsy są nieodłącznym elementem. Muzyka „paryskich kawiarni” to nie tylko popularne akordeonowe walce musette, to także utwory z repertuaru Edith Piaf, standardy jazzowe oraz kompozycje Django Reinhardta. Podczas koncertu usłyszymy także kompozycje Nowaka utrzymane w klimacie Paryża

Paweł A. Nowak – akordeonista i pedagog. Twórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, właściciel liczącej ponad 300 sztuk kolekcji akordeonów. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku. Od 11 lat prowadzi bicie rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach, które odbywa się co roku w marcu podczas Dnia Jedności Kaszub.

Koncertuje w kraju i Europie. Występuje solo, z orkiestrami oraz zespołami takimi jak: Almost Jazz Group, Milonga Baltica, Klezmoret. Na swoim koncie ma kilkanaście płyt. Specjalizuje się w tangu, jazzie i charakterystycznym dla akordeonu francuskim stylu musette.

Dario Alberti to pochodzący z Brestii włoski gitarzysta jazzowy. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 5 lat od gry na fortepianie. Jako 13- latek zainteresował się grą na organach, wkrótce po tym został organistą w lokalnym kościele. Studiował także historię teatru, jednak ostatecznie postanowił poświęcić się gitarze i jazzowi. Na swoim koncie ma współpracę ze sławami włoskiego jazzu, m.in. Carmelo Leotta, Sandro Gibellini, Valerio Abeni. W Polsce współpracuje z Tymonem Tymańskim. Muzyk specjalizuje się w stylu manouche zwanym także gipsy jazz, którego twórcą był Django Reinhardt. Przez wiele lat Dario Alberti współtworzył we Włoszech znany zespół Blue Pepper Caravan zajmujący się właśnie taką muzyką.

Ramowy program Concertiny 2016:

1 kwietnia2016r. (piątek)

godz.9.00 – oficjalne otwarcie

godz.9.15 – 19.00 – przesłuchania konkursowe solistów – PSM I st. – wstęp wolny

2 kwietnia 2016r.(sobota)

godz.9.00 – 13.00 – przesłuchania konkursowe zespołów kameralnych – PSM I st. – wstęp wolny

godz. 18.00 – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Giżycku

  • Gala Laureatów

  • Koncert Paweł A. Nowak & Dario Alberti Quartet

WSTĘP WOLNY ZA OKAZANIEM WEJŚCIÓWEK

Wejściówki do odebrania – ul. Sikorskiego 3c, Pływalnia Miejska II piętro (tymczasowa siedziba Giżyckiego Centrum Kultury)

Uwaga!

Liczba miejsc ograniczona.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze