Chciał ukraść butelkę alkoholu z supermarketu. Odpowie za kradzież rozbójniczą

4

Do pomieszczenia dla osób zatrzymanych trafił 28-letni mężczyzna podejrzany o kradzież rozbójniczą w jednym z giżyckich sklepów. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło 2 grudnia w jednym z supermarketów.

Sprawca wszedł do sklepu, a następnie pod pretekstem robienia zakupów wziął z półki butelkę alkoholu, którą schował pod odzież. Rozliczając się z reszty zakupów, oświadczył kasjerowi, że zapomniał zabrać portfel z auta i zaraz wróci opłacić zakupy. Wychodząc ze sklepu, został ujęty przez ochronę, ponieważ był podejrzany o kradzież butelki alkoholu, co zostało zarejestrowane na monitoringu. Chcąc zachować skradziony alkohol, mężczyzna użył przemocy wobec pracownika ochrony, szarpał go za ubrania i odpychał – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mundurowi przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży rozbójniczej. 28-latek nie kwestionował swojego zachowania i przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec sprawcy kradzieży rozbójniczej dozór policji i zobowiązał go stawiennictwa w jednostce policji dwa razy w tygodniu.

(KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mietek

Polskie prawo to patologia….sprzyja złodziejom.Teraz kwota do 800zl to wykroczenie,policja daje mandat 500zł ,złodziej nie płaci i do następnego razu……moźe się uda.

mała czarna z kosą

Jak by przychodzil dwa razy w tygodniu po dwadzieścia pał na dupę to wtedy taki dozór policyjny miał by sens…

Sie wie

Stosuja taki system dozoru by strzelal z dupy.

sprawiedliwy

do prac społecznych powinni takich gonić, dwa razy w tygodniu po 8 godzin prace za free np. przy odśnieżaniu, grabieniu itp.