Chciał sprzedać zegarek. Stracił 7 tys. złotych

0

Oszuści nie próżnują i nie śpią. Cały czas bazują na oszustwie związanym z popularną platformą sprzedażową i komunikatorem po to, aby wyłudzić od nas jak największą sumę pieniędzy. Niestety przekonał się o tym mieszkaniec Mrągowa, który stracił z konta 7000 złotych. 

Od pewnego czasu oszuści w celu wyłudzenia danych z naszej karty posługują się popularną platformą sprzedażową oraz jednym z internetowych komunikatorów.

Niestety przekonał się o tym mieszkaniec Mrągowa, który wystawił na sprzedaż na popularnym portalu sprzedażowym zegarek za kwotę 450 złotych. Chwilę później otrzymał informację od zainteresowanej osoby o chęci zakupu. Kupiec skontaktował się poprzez popularny komunikator, nie związany z platformą sprzedażową. Ta osoba przesłała mu również link do fałszywej strony firmy kurierskiej – informują policjanci z KPP Mrągowo 

Sprzedający wszedł w podany link i wykonywał wskazane w wiadomościach instrukcje. Niestety, jak się później okazało na konto nie wpłynęło 450 złotych, ale w kolejnych dwóch transzach zniknęło najpierw 2000 złotych, a później 5000 złotych.

(źródło: KPP Mrągowo) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze