Zrzut ekranu z monitoringu, na którym widać sylwetkę podejrzanego

Policjanci z Pisza zatrzymali młodego mężczyznę, który w sylwestrową noc rzucił podpaloną butelką z benzyną w budynek komendy uszkadzając elewację. 

W sylwestrową noc (31.12.2021r.) przed godziną 23:00 ktoś rzucił podpaloną butelką z łatwopalną substancją w budynek Komendy Powiatowej Policji w Piszu usiłując go podpalić. Butelka trafiła w ścianę budynku, a następnie upadła tuż przez głównym wejściem. Na szczęście jedynie uszkodziła elewację, nie doprowadzając do pożaru i nikomu nic się nie stało.

Na podstawie zapisu z kamer monitoringu funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest 17-letni mieszkaniec Pisza, który kilka godzin wcześniej, na jednym z piskich osiedli, został ukarany mandatem karnym za zakłócanie porządku publicznego będąc pod wpływem alkoholu. Już następnego dnia sprawca został zatrzymany. Jak się okazało, do policyjnego aresztu trafił w dniu swoich 18 urodzin – przekazują mundurowi z KPP Pisz 

Zatrzymany w rozmowie ze śledczymi powiedział, że rzucił podpaloną butelką z benzyną w budynek piskiej komendy, bo chciał w ten sposób postraszyć policjantów. Dodał też, że wcześniej przez cały dzień pił alkohol i dlatego nie panował nad tym, co robi.

18-latek usłyszał zarzut w związku z usiłowaniem podpalenia budynku Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Za popełnienie przestępstwa sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KPP Pisz)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
stop durniom!

Taki dureń, że nawet nie umie niczego zaplanować i zrealizować. Nic z niego nie będzie. Trafi do poprawczaka, później do kicia, itp., itd. I będzie przeżerał pieniądze podatnika.

The Polak

Młody i glupi