Giżyccy policjanci klika razy w miesiącu przyjmują zgłoszenia dotyczące oszustw internetowych. Biorąc pod uwagę tylko ten tydzień do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zgłosiły się kolejne osoby, które zostały oszukane. Najczęściej zamawiane towary to telefony komórkowe, sprzęt elektroniczny, narzędzia.

W poniedziałek, 7 sierpnia   policjanci otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który zamówił przez Internet telewizor.  Zapłacił za niego  430 złotych. Pomimo, że pieniądze przelał na wskazane konto, do dzisiaj towaru nie otrzymał. W ten sam sposób oszukanych zostało kolejnych  mężczyzna.  Kupując przez internet zamówił telefon za kwotę blisko 1000 złotych. Przelał gotówkę na konto sprzedającego, ale towaru  nie otrzymał.

Jak się ustrzec oszustwa?

Decydując się na zakupy poprzez sieć internetową, na portalach aukcyjnych czy w sklepach internetowych pamiętajmy o zachowaniu ostrożności. Sprawdzajmy sprzedawcę, u którego zamierzamy kupić wybraną rzecz. Zweryfikujmy czy jest rzetelny. Uważajmy na „super okazje”. Jeśli chcemy wziąć udział w aukcji internetowej, sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat. Nawet w przypadku, gdy mieszkamy daleko zapytajmy czy po towar można zgłosić się osobiście. Gromadźmy całą korespondencję ze sprzedającym, w przypadku oszustwa będzie ono bezcennym dowodem kontaktów. Zachowanie zasady ostrożności pozwala na bezpieczne zakupy w sieci.

KPP Giżycko

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze