Ceny rosną z dnia na dzień [LIST CZYTELNIKA]

4

Poniżej publikujemy wiadomość od Czytelnika.

Nie wiem jak to możliwe, że ceny w sklepach rosną praktycznie z dnia na dzień. Drożeje wszystko, nie tylko artykuły spożywcze. Ostatnio kupowałem materiały budowalne. W trakcie remontu zabrakło mi kilku rzeczy, które kupowałem kilka dni wcześniej w jednym z marketów w Giżycku. Jakie było moje zaskoczenie gdy wczoraj zapłaciłem około 12% drożej za te same artykuły budowlane. Tak samo leki. Żona wczoraj w aptece zapłaciła kilka zł więcej za ten sam lek, który kupuje od kilku lat. Można mnożyć przykłady podwyżek cen.

Moim zdaniem wszystkiemu winny jest dodruk pieniądza, a nie koronawirus jak to niektórzy sądzą. Pamiętam te czasy za PRL-u, kiedy emitowano coraz wyższe nominały naszej narodowej waluty, a wzrost cen był galopujący. Rodzina, która ostatnio przyjechała do nas z Niemiec, była przerażona tym jak drogo jest u nas w sklepach. 

Jak widać tak się kończy rozdawanie pieniędzy na lewo i prawo. Zaczynamy płacić i odczuwać to wszyscy, nie wspomnę o oszczędnościach, które z dnia na dzień tracą na wartości. Niedługo za te 500+ czy 13-nastą emeryturę będzie można kupić gazetę. Popytajcie rodziców czy dziadków, którzy przerabiali taką sytuację w poprzednim ustroju politycznym. 

*******************************************
Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale “List czytelnika” publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: kontakt@gizycko.info

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Barto
Barto
27 maja 2021 21:07

Poczekajmy jak po nowym roku pójdzie najniższa jak obiecywał PiS w tedy będzie się działo.

mieszaniec
mieszaniec
27 maja 2021 10:29

cha cha cha… wszystkiemu winien Tusk no i jeszcze Trzaskowski…

cz
cz
27 maja 2021 10:28

a co tam kogo obchodza jakieś podwyzki cen,podwyższa też przed wyborami różne PLUSYibędzie gita że za wszystko zapłacą pracujący ,to już inna sprawa

janek
janek
odpowiedział na komentarz  cz
27 maja 2021 11:46

odkładasz kase i z każdym miesiącem coraz mnie za to kupisz, chory kraj