Centrum Profilaktyki zaprasza na szkolenie dla sprzedawców i właścicieli punktów sprzedaży napojów alkoholowych

0

Zbliża się czas, w którym należy obowiązkowo złożyć pisemne oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za 2023 rok w prowadzonym punkcie sprzedaży oraz wniesienia opłaty na 2024 rok za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku serdecznie zaprasza przedsiębiorców, pracowników sprzedających alkohol na terenie miasta na spotkanie, podczas którego przekazane zostaną wszelkie informacje na temat zasad wydawania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych (wymagane dokumenty, opłaty za zezwolenia) procedury ubiegania się o zezwolenie ze zwróceniem uwagi na terminowość oraz zostanie zaoferowana pomoc w zakresie wypełnienia przedmiotowej dokumentacji.

Wychodząc naprzeciw problemom, które wykazywane są podczas kontroli punktów sprzedaży alkoholu pracownicy CPUIS wyjaśnią, w jaki sposób należy prawidłowo prowadzić sprzedaż alkoholu, aby uniknąć wszelkich nieprawidłowości.

Do przestrzegania prawa w tym zakresie zobowiązani są nie tylko przedsiębiorcy, ale także sprzedawcy napojów alkoholowych. Omówione zostaną prawa i obowiązki przedsiębiorców podczas takich kontroli oraz  konsekwencje jakie  może ponieść osoba, która dokona sprzedaży napojów alkoholowych osobie niepełnoletniej.

Dla uczestników przewidziane są przydatne materiały.

Spotkanie odbędzie się 18.01.2024r. o godz. 11.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Giżycku.

(Beata Górczyńska/ CPUIS)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze