Centrum Profilaktyk wspiera giżyckich krwiodawców

0

W środę (17 stycznia) Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Zastępca Burmistrza Cezary Piórkowski oraz Dyrektor CPUIS Pani Ewa Ostrowska spotkali się w giżyckim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Spotkanie zorganizowano w ramach działań pod hasłem „Giżycko wspiera krwiodawców”.

Akcja prowadzona jest od wielu lat i ma na celu promowanie krwiodawstwa oraz motywowanie osób do oddawania tak wciąż potrzebnej krwi. Akcja ma uświadamiać, że każda kropla jest cenna i każda grupa krwi ma znaczenie, ponieważ jest niezbędna w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia – przekazuje Beata Górczyńska z CPUIS. 

Osoby, które oddawały krew, otrzymały kalendarze promujące krwiodawstwo, które zostały wydane przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.   

Punkt oddawania krwi tj. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Giżycku znajduje się w na ul. Bohaterów Westerplatte 4. To tam czekają kalendarze na rok 2024 na kolejne osoby, które oddadzą krew. A poza tym na honorowych dawców czekają  przywileje – zniżki na pływalnie, lodowisko czy GUTW. 342  

Krew mogą oddawać osoby w wieku od 18-65 roku życia. Waga osoby musi być powyżej 50 kg. Krwiodawca powinien odpowiadać wymaganiom zdrowotnych i nie przyjmować na stałe żadnych leków. 

Serdecznie zapraszamy do dzielenia się tym pięknym darem, jaka jest krew.

(Beata Górczyńska/ CPUIS)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze