Był agresywny wobec żony. Musi opuścić mieszkanie na 14 dni

0

39-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie po tym, jak zachowywał się agresywnie wobec swojej żony. Dodatkowo policjanci skorzystali z uprawnień, jakie daje im tzw. ustawa antyprzemocowa. Mężczyzna opuścił swoje mieszkanie, w którym zamieszkiwał wspólnie z żoną i przez najbliższe 14 dni ma zakaz zbliżania się do lokalu mieszkalnego i jego najbliższego otoczenia.

W czwartek (23.12.2021 r.) po godzinie 22:00 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy Policji skierował patrol na interwencję domową do jednej z rodzin mieszkających na terenie gminy Węgorzewo. Gdy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres awantura domowa jeszcze trwała.

39-latek był agresywny i wulgarny wobec bezbronnej żony, uderzył ją kilkukrotnie w głowę i groził pobiciem. Niestety nie uspokoił się nawet w obecności policjantów. Jedynym sposobem, by zapewnić spokój i bezpieczeństwo pokrzywdzonej było odseparowanie agresora. 39-latek noc spędził w policyjnym areszcie – przekazują funkcjonariusze z KPP Węgorzewo

Dodatkowo dzięki wejściu w życie tzw. ustawy antyprzemocowej policjanci skorzystali z przysługującego im prawa i zastosowali wobec mężczyzny nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia.

Za niezastosowanie się do wydanego zakazu lub nakazu grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub areszt.

Rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty, co wiąże się z  systematycznymi wizytami dzielnicowego i innych podmiotów świadczących pomoc społeczną. 

(źródło: KPP Węgorzewo)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze