Był agresywny, bo konkubina wiecznie czepiała się, że za mało zarabia

0

62-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie po tym, jak zachowywał się agresywnie wobec swojej konkubiny. 

W sobotę (12 lutego) oficer dyżurny węgorzewskiej komendy Policji skierował patrol na interwencję domową do jednej z rodzin mieszkających na terenie gminy Pozezdrze.

Gdy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres, awantura domowa jeszcze trwała. Policjanci ustalili, że 62-latek wszczął awanturę. Mężczyzna był agresywny i wulgarny wobec bezbronnej konkubiny. Niestety nie uspokoił się nawet w obecności policjantów.

Jedynym sposobem, by zapewnić spokój i bezpieczeństwo pokrzywdzonej było odseparowanie agresora. Jak tłumaczył funkcjonariuszom, zdenerwował się, gdyż konkubina wiecznie się czepia, że za mało zarabia. 62-latek noc spędził w policyjnym areszcie.

Dodatkowo dzięki wejściu w życie tzw. ustawy antyprzemocowej policjanci skorzystali z przysługującego im prawa i zastosowali wobec mężczyzny nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia.

Za niezastosowanie się do wydanego zakazu lub nakazu grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub areszt. Rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty, co wiąże się z  systematycznymi wizytami dzielnicowego i innych podmiotów świadczących pomoc społeczną. Ponadto kobieta złożyła zawiadomienie o znęcaniu.  

(źródło: KPP Węgorzewo)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze