Burze i silny wiatr nad powiatem giżyckim. Strażacy interweniowali 32 razy [ZDJĘCIA]

3

Strażacy z KPPSP Giżycko i Ochotniczych Straży Pożarnych musieli interweniować 32 razy z powodu połamanych konarów i drzew czy uszkodzonych dachów. Były też przypadki wywróconych kajaków i zerwania barki na Kanale Łuczański. Tak wyglądała niedziele (6 sierpnia) w powiecie giżyckim. 

Ostatnia doba dla strażaków z powiatu giżyckiego była niezwykle trudna. Jak informuje st. kpt. Mateusz Pupek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku od godziny 8:20 do późnych godzin wieczornych strażacy podjęli 32 interwencje. 

Powalone drzewa, złamane konary, uszkodzone dachy budynków były przyczyną podjęcia interwencji przez strażaków z powiatu giżyckiego w związku z silnym wiatrem. Silny wiatr zaskoczył również osoby wypoczywające nad wodą. Wywrócony kajak, uszkodzone jachty czy zerwana z cum barka remontująca Kanał Łuczański, również wymagały podjęcia działań przez ratowników – mówi st. kpt. Mateusz Pupek, rzecznik giżyckich strażaków.

Zobaczcie zdjęcia z niedzielnych interwencji.

(kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

(PTS, fot. KPPSP Giżycko, OSP Spytkowo, OSP Miłki, OSP Ryn)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kaziu

Co NATO idioci którzy, projektujo obsadzajo wysoko rosnącymi drzewami parkinki chodniki itd, powinni płacić odszkodowania za zgniecione samochody dachy, czy myślenie w wstecz jest dla was bardzo trudne boli

Kaziu

Musi być odpowiedzialność pojedyncza też, krzaki są bezpieczne

Wyimaginowany

NATO nie ma z tym nic wspólnego panie kolego.