Burmistrz Giżycka będzie miał dwóch zastępców

5

Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz będzie miał dwóch zastępców. Drugim Zastępcą Burmistrza został Cezary Piórkowski. 

Zgodnie z zarządzeniem z dnia 4.03.2019 r. w sprawie powołania zastępców Burmistrza Miasta Giżycka oraz określenia ich liczby ustalono, że w Gminie Miejskiej Giżycko będzie dwóch zastępców Burmistrza Miasta Giżycka.

Na stanowisko Pierwszego Zastępcy Burmistrza Miasta Giżycka powołano Romana Łożyńskiego, który dotychczas pełnił tą funkcję jako jedyny.

Drugim Zastępcą Burmistrza Miasta Giżycka został Cezary Piórkowski, który w poprzedniej kadencji był Przewodniczącym Rady Miejskiej.

Cezary Piórkowski przez lata sprawował funkcję dyrektora Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku. W wyborach samorządowych w 2018 r. uzyskał mandat radnego kadencji 2018-2023. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 27 lutego, poinformował że złożył do komisarza wyborczego rezygnację z mandatu radnego.

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym w przypadku stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego w gminie liczącej powyżej 20 tys. mieszkańców komisarz wyborczy postanawia o wstąpieniu na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności.

Burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz i Cezary Piórkowski II Zastępca Burmistrza

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vortex

Kolesiostwo, kolesiostwo, kolesiostwo – na inne rzeczy brak kasy, bałagan w mieście, wysypisko śmieci na grodzieńskiej, karma dla piesków i kotów za 100 tyś rocznie a oni dokładają kolejne wydatki na utrzymywanie darmozjada – nie ma się co dziwić, że tak jest jak to nie ich pieniążki.

Lolo80

Może jeszcze dwóch a poza tym żenada

Jolanta Siedlecka

Ja osobiście bym proponowala na zastępcę burmistrza Panią Ewę Ostrowska z całym przekonaniem.
Mądra, rzetelna, wykształcona osoba, potrafi znaleźć się w każdej sytuacji i każdemu udzielić pomocy.
Babka z Ikea i bardzo Mądra, potrafi z każdym porozmawiać, jest bardzo dostępna i znana jako bardzo dobry człowiek.
Człowiek który ma serce i patrzy w serce.
Dziekuje Pani Ewo, że Pani jest. Wogole jest Pani cudownym i odpowiedzialnym człowiekiem.
Cieszmy się, że są tak wspaniali ludzie jak Pani.

eko

No i mamy naszego oszczędnego włodarza