Brutalnie zaatakował swoją babcię. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

0

Zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w związku z usiłowaniem ciężkiego uszkodzenia ciała usłyszał 34-latek, który w minioną sobotę w jednym z mieszkań w Giżycku brutalnie zaatakował swoją babcię. Mężczyzna najpierw dusił 74-latkę, a następnie zranił ją nożem tylko po to, aby zabrać kobiecie pieniądze. 

W minioną sobotę (24.03.2018 r.) oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań w Giżycku wnuk napadł na swoją babcię. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą.

Funkcjonariusze ustalili, że 34-latek mieszkał z dziadkami od około 2 lat. Tego dnia mężczyzna został sam z 74-letnią babcią w mieszkaniu. Z zebranych informacji wynika, że około godziny 11.00 wszedł do pokoju kobiety i zaczął ją dusić. Kiedy pokrzywdzonej udało się oswobodzić, mężczyzna ponownie zaatakował. Przyniósł ze swojego pokoju ostrze od noża introligatorskiego i zranił ją w szyję żądając pieniędzy. Kiedy kobieta upadła na podłogę, oprawca zabrał z jej portfela 500 złotych, po czym wybiegł z mieszkania.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Potrzebowali na to niespełna 2 godzin. Po tym czasie 34-latek został namierzony w miejscowości Wronka na terenie gminy Giżycko.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał w sprawie, zabezpieczone dowody, przesłuchanie pokrzywdzonej jak i samego podejrzanego pozwoliły na przedstawienie 34-latkowi zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w związku z usiłowaniem ciężkiego uszkodzenia ciała.

Decyzją sądu 34-latek został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

KPP Giżycko ich/in

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze