Bracia z powiatu giżyckiego aresztowani za włamania i kradzieże

0

W miniony czwartek (26.05.2016) giżyccy kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o dokonanie szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie powiatu giżyckiego. Zebrany materiał dowodowy w sprawie, pozwolił prowadzącym funkcjonariuszom tą sprawę przedstawić podejrzanym zarzuty. Do prokuratury trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie dwóch braci.

20-latek i jego o dwa lata młodszy brat – mieszkańcy powiatu giżyckiego – w okresie od lutego 2014 roku do marca 2016 roku dopuścili się szeregu przestępstw kradzieży, kradzieży z włamaniem, zniszczenia mienia, naruszenia miru domowego, zmuszania do określonego zachowania oraz krótkotrwałego użycia pojazdu.

Bracia włamywali się do mieszkań, budynków gospodarczych, samochodów, garaży, a nawet budynku Urzędu Gminy. Ich łupem padły pieniądze, benzyna, piły spalinowe, wyrzynarka, nitownica, koła na aluminiowych felgach z oponami, lewarek samochodowy, wędki, części do samochodu, motorower, rower, akumulatory, narzędzia, emblematy, oleje samochodowe, prostownik, radia samochodowe, kasa fiskalna, papierosy, karty telefoniczne, itp.

Mężczyźni również wdarli się do jednego z mieszkań i mimo żądania i próśb zamieszkujących tam osób, nie chcieli opuścić lokalu. Natępnie po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń uruchomili silnik samochodu, którym jeździli po okolicy. Uszkodzone auto z zarysowaną karoserią porzucili w lesie.

Młodzi mężczyźni dopuścili się ponad dwudziestu przestępstw kradzieży, kradzieży z włamaniem i innych czynów. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym wyjaśnienia podejrzanych, którzy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów oraz zeznania pokrzywdzonych jak i odbiór rzeczy pokrzywdzonych, pozwoliły na zastosowanie wobec podejrzanych aresztu na okres miesiąca – na czas postępowania karnego.

Mimo orzeczonego wcześniej dozoru Policji, podejrzani nie realizowali tego środka zapobiegawczego i ukrywali się przed organami ścigania.

W piątek (27.05.2016) na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Giżycku zastosował wobec dwóch mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca.

W myśl Kodeksu Karnego za przestępstwo kradzieży z włamaniem ustaw przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(ICh/TM)

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze