Bożonarodzeniowe paczki trafiły do starszych i samotnych mieszkańców Gminy Giżycko

2

Już 28 razy samotni i potrzebujący mieszkańcy gminy Giżycko w połowie grudnia spotykali się na tradycyjnej Polskiej Wigilii, najpierw w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji, a gdy tam zaczęło brakować miejsca, w hali sportowej przy Parku Wodnym czy w restauracji hotelu Tajty w Wilkasach.

Niestety, szalejąca pandemia koronawirusa uniemożliwiła to rok temu i obecnie. Dlatego przedstawiciele lokalnych władz postanowili w tym roku ze świątecznymi paczkami dotrzeć do osób starszych i samotnych.

Zastępca wójta gminy Ewa Sobieska w dwa dni odwiedziła prawie wszystkie gminne miejscowości, aby móc wręczyć paczki z pięknym, pamiątkowym kubkiem, ręcznie malowaną bombką, kartką z życzeniami i opłatkiem, kawą oraz nowym kalendarzem ściennym na 2022 rok.

Obdarowała 38 mieszkańców, którzy nie kryli wzruszenia, że są ludzie, którzy o nich pamiętają. Zapraszali do środka licząc na dłuższą rozmowę, niezmiernie dla nich ważną. W akcji wspomogli nas sołtysi dysponujący najlepszą wiedzą odnośnie tych, których trzeba odwiedzić.

Teraz miejmy tylko nadzieję, że pandemia w przyszłym roku się skończy i kolejną wieczerzę w ramach Polskiej Wigilii potrzebujący będą już mogli spędzić razem.

(źródło, tekst: Urząd Gminy Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Bożena
Bożena
22 grudnia 2021 17:33

Brawo! Jestem dumna, że mieszkam w gminie Giżycko

Mieszkanka Gminy
Mieszkanka Gminy
22 grudnia 2021 16:34

Bardzo miły gest, cieszę się że w naszej gminie pamiętają o starszych, samotnych ludziach