Borelioza – przemilczany temat

0

Borelioza, a także inne choroby odkleszczowe są znane ludziom od dawna. Nauka odkryła krętki Borrelii i ich skutki dla organizmu człowieka już ponad sto lat temu. Jednak jeszcze do niedawna temat ten w publicystyce, a nawet w prasie medycznej był traktowany w sposób marginalny. Może to dziwić, uwzględniając postęp naukowy i coraz pełniejszy obraz spustoszenia, jakie choroba ta czyni w organizmie ludzkim. 

Być może wynika to z faktu, że jak mało które choroby, akurat borelioza wywołuje kontrowersje wśród samego środowiska naukowego, czy precyzyjnie pośród nauk medycznych. Niestety to odbija się na samej metodzie diagnozowania. Dominująca w Polsce szkoła medyczna związana z jednym z obozów naukowych w zasadzie blokowała dyskusje na ten temat. Niezależnie od tego, po której stronie znajduje się lekarz, zawsze cierpi wskutek tego pacjent.

Książka „Borelioza. Strach i nadzieja” jest zapisem zmagań pacjentki z tą chorobą. Pozostawionej tak jak tysiące innych w jej sytuacji pomiędzy spierającymi się lekarzami. Brak energicznych działań wskutek klinczu jest dla ludzi dotkniętych boreliozą przekleństwem. Historia autorki jest zapisem zmagań nie tylko z chorobą, ale i z systemem służby zdrowia, który nie finansuje żadnego leczenia powikłań uznając, że wystarczy jednorazowa kuracja. Tymczasem jest to problem powszechny również w Polsce.

Wystrzegając się angażowania w spory medyczne i pośrednio polityczne, autorka w przystępny sposób prezentuje swoje zmagania. Co najważniejsze pokazuje jednak też jak pokonać boreliozę, przy niesprzyjającym podejściu polskiej służby zdrowia do tego problemu.

Jeśli szukasz objawów, sposobów leczenia i możliwości wyjścia z boreliozy to ta książka jest dla ciebie. Autorka pisze w przystępny i zrozumiały sposób dla ludzi nieobeznanych z terminologią medyczną. Jako dodatek w książce znajdziecie też państwo dietę dedykowaną chorym na boreliozę w okresie leczenia wraz z przepisami. Książka ta nie dość, że porusza temat w znacznej mierze nieobecny w publikacjach dostępnych na rynku to pokazuje proces wychodzenia z boreliozy. Pozycja ta to połączenie opisu własnych przeżyć wraz z praktycznymi poradami wzbogacona o wskazówki dietetyczne.

Jeśli odczuwacie jakieś niepokojące objawy, albo jesteście po prostu zainteresowani prawdziwą historią zmagań z chorobą bez wsparcia systemu to ta książka jest dla was. Także dla tych, których system opieki zdrowia w Polsce nie wspomaga w zmaganiach z innymi schorzeniami.

Książka do kupienia w księgarni Alimero http://alimero.pl/borelioza-185280.html

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze