Bój o Twierdzę Boyen 2023. Inscenizacja historyczna przyciągnęła tłumy [ZDJĘCIA,WIDEO]

0

W dniach 10-13 sierpnia odbyła się Operacja Boyen 2023. Po roku powróciła inscenizacja historyczna „Bój o Twierdzę” w tradycyjnym, spektakularnym wydaniu, z efektami pirotechnicznymi oraz tłumem rekonstruktorów.

W sobotę, 12 sierpnia w giżyckiej Twierdzy Boyen pojawiły się prawdziwe tłumy. Inscenizacja historyczna z okresu Wielkiej Wojny “Bój o Twierdzę Boyen” była głównym punktem programu święta Twierdzy Boyen. Bitwę na majdanie twierdzy, z udziałem kilkuset rekonstruktorów oglądali zgromadzeni mieszkańcy i turyści.

Na dziedzińcu fortyfikacji pojawili się wystawcy, tworząc Jarmark z bardzo szerokim asortymentem: od regionalnych przysmaków, przez rękodzieło aż po militaria.

Dodatkowo na miłośników historii czekały ciekawe atrakcje: wernisaż wystawy Piotra Łacha „Jeszcze Polska tutaj nie zginęła”, oraz prelekcja „Giżycki beton okresu Wielkiej Wojny”.

Dla najmłodszych oraz dla całych rodzin przygotowano warsztaty rękodzielnicze, konkursy wiedzy o Twierdzy i Giżycku, oraz zwiedzanie giżyckiej fortyfikacji z przewodnikiem.

(PTS, wideo i fot. Piotr Tomasz Suchta) 

(UWAGA! Powyżej został umieszczony materiał wideo. Jeżeli go nie widzisz, oznacza to, że został zablokowany przez AdBlock. Wyłącz blokowanie reklam lub zmień ustawienia przeglądarki, żeby móc obejrzeć wideo. DZIĘKUJEMY!)

(kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze