fot.Maciej Cioch

5 lipca odbył się pierwszy z tegorocznych seansów w Ekomarinie w Giżycku w ramach najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane.

We wszystkie wtorki i środy lipca i sierpnia możemy celebrować magię kina nad przepięknym jeziorem Niegocin. Symbolicznym pierwszym klapsem filmowym jedyne kino jachtowe w Europie zainagurowali: burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Paweł Adamski, dyrektor Festiwalu oraz Małgorzata Wasiuk, Dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

„Ten festiwal nie mógłby odbywać się gdyby nie miłość do kina. Wszystkich nas połączyło hasło We Love Cinema” – powiedział Paweł Adamski, który podczas uroczystego otwarcia otrzymał z rąk burmistrza wyjątkową nagrodę przyznawaną za wkład w rozwój miasta Giżycka oraz za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Małgorzata Wasiuk podkreśliła natomiast długą tradycję zaangażowania Grupy BNP Paribas w najważniejsze europejskie festiwale filmowe.

Kino w giżyckiej Ekomarinie jest organizowane w ramach BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane od 2015 roku. Filmy można tutaj oglądać siedząc na wygodnych leżakach, jak również z zacumowanych jachtów. Co roku dla żeglarzy przygotowywana jest specjalna częstotliwość radiowa (w tym roku 87,7 MHz), dzięki której mogą znaleźć się na filmowej fali. Partnerem kina jachtowego jest Skyboat dystrybutor jachtów motorowych skandynawskiej stoczni Windy i Draco.

Wyjątkowy repertuar

W każdy wakacyjny wtorek w giżyckiej Ekomarinie odbywają się seanse pod hasłem Świat Cię potrzebuje. Są to filmy, które poruszają ważne tematy społeczne, równościowe i ekologiczne. W te wakacje pojawią się m.in. błyskotliwy i celny w swoich spostrzeżeniach „C’mon C’mon” z Joaquinem Phoenixem w roli głównej; oparty na faktach dramat opisujący życie transpłciowej artystki Lili Elbe „Dziewczyna z portretu” oraz zapierający dech w piersiach, a jednocześnie kojący obraz dzikiej natury „Duch śniegów”. Patronem tego dnia tematycznego jest Bank BNP Paribas.

W festiwalowe środy na dużym ekranie są wyświetlane polskie produkcje. Made In Poland to prezentacja rodzimego kina, które już na dobre przyzwyczaiło nas do swojej światowej jakości. W repertuarze m.in.: obsypane nagrodami „Wszystkie nasze strachy”, „7 uczuć” z plejadą gwiazd, „Mistrz” z rewelacyjnym Piotrem Głowackim w roli legendarnego polskiego pięściarza oraz „Żeby nie było śladów” ze świetną kreacją ubiegłorocznego laureata Diamentowego Klapsa Filmowego – Roberta Więckiewicza. W tym roku jeden z ulubionych dni festiwalowych odbywa się pod patronatem telewizji TVN i platformy Player.

Pełny repertuar znajduje się na stronie www.kinoletnie.pl

(informacja prasowa, fot. Maciej Cioch)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze