BMW skradzione w Niemczech odzyskane na granicy

0

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach odzyskali BMW X5 warte 200 tys. zł. Pojazdem skradzionym w Niemczech kierował Rosjanin. Wczoraj SG otrzymała potwierdzenie, że pojazd należał do mieszkańca Krefeld.

29-latek z Kaliningradu do odprawy granicznej stawił się 17 października samochodem osobowym marki BMW X5. W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że dowód rejestracyjny, wydany przez władze Rosji jest podrobiony – informuje rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz

Funkcjonariusze SG ustalili, że pojazd o takim numerze identyfikacyjnym jest zarejestrowany w Niemczech. Okazało się, że właściciel auta, Polak mieszkający w Krefeld wyjechał do Francji, a kiedy wrócił, zgłosił kradzież.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej nie zezwoli Rosjaninowi na wyjazd z kraju podejrzanym autem. BMW X5 zostało zabezpieczone.

Natomiast od mieszkańca Kaliningradu zdeponowano 3 tys. zł na poczet przyszłej kary. 29-latek opuścił przejście i do Rosji wrócił pieszo.

(źródło: WMOSG)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze