„Bliskość w ruchu – rodzinne święto dla relacji”. Warsztaty dla rodziców i dzieci w Bystrym [ZAPOWIEDŹ]

0

Fundacja Klimat wraz z Gminą Giżycko współorganizuje wyjątkowe wydarzenie już w tę sobotę tj. 17 czerwca 2023 roku, o godz. 11:30 na plaży w Bystrym.

Bliskość w ruchu to okazja do spotkania z dzieckiem i ze sobą. To doświadczenie ruchu i bliskości w zabawie, jak również czułego rodzicielstwa. Rodzice i dzieci będą mieli szansę na doświadczenie innej formy komunikacji i wzmocnienia więzi.

Przyjemność, obecność, uważność na siebie wzajemnie to podstawowe wartości tego spotkania. To nauka świadomego i autentycznego ruchu, który jest współtworzony w relacji rodzic – dziecko. Poprzez działania ruchowe, skupienie na ciele i pracę z wyobraźnią integrujemy działania obu półkul mózgowych. Pozwala to pogłębiać najważniejszą w życiu dziecka relację oraz oprzeć ją na bezpiecznym dotyku, bliskości i zaufaniu.

Będziemy biegać, skakać, turlać się, oddychać, latać, upadać, śmiać się i rozwijać spontaniczność. Podczas warsztatu działamy dwutorowo, rozwijamy zdolności motoryczne i świadomość ciała i wzmacniamy zaufanie i pewność siebie, poczucie własnej wartości.

Przewidziane są także zabawy ruchowych na świeżym powietrzu. Dzieci będą miały poczucie uczestnictwa w pewnego rodzaju „udziału w przygodzie”. Będzie to świetna okazja do zebrania cennych doświadczeń i zdobywania wartościowych umiejętności praktycznych nie tylko dla dzieci, ale i rodziców.

W proponowanych przez nas zabawach nie będzie zwycięzców ani przegranych. Będą opiewały one przede wszystkim na przygodzie z wykorzystaniem zarówno różnych rekwizytów, jak i zasobów naturalnych, które oferuje nam przyroda (woda, drewno, zieleń), itp.

Nasze propozycje zabaw będą dostosowane poziomem trudności do wieku dziecka. Zależy nam na połączeniu w sobie przygody, wartości i edukacji. Skupimy się na szacunku do przyrody i pracy w zespole.

Kolejny warsztat „Chcesz mieć rację czy relacje?” to warsztat dla rodziców chcących pracować nad swoją komunikacją z dziećmi. Podczas wspólnej pracy rodzice poznają zasady poprawnej komunikacji oraz poznają najczęściej popełniane błędy. Nabyte umiejętności wpłyną na poprawę rodzinnych relacji.

W programie wydarzenia przewidziane zostały także warsztaty świadomego oddechu, w którym przechodzimy z oddychania klatką piersiową na oddychanie przeponowe, co ma ogromne znaczenie w stworzeniu przestrzeni poczucia bezpieczeństwa.

W trakcie wydarzenia będzie poczęstunek. Prosimy zabrać ze sobą dobry humor i koce.

Projekt finansowany ze środków Gminy Giżycko.

(Źródło: Gmina Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze