Przez kilka miesięcy trzech mężczyzn z gminy Giżycko terroryzowało mieszkańców swojego osiedla. Bezlitośnie bili swoje ofiary, nękali, grozili pozbawieniem życia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Jeden ze sprawców trafił na 3 miesiące do aresztu natomiast wobec dwóch oprawców został zastosowany dozór policji.

Trzech mężczyzn z gminy Giżycko od kilku miesięcy terroryzowało mieszkańców swojego osiedla. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że mężczyźni wspólnie i w porozumieniu dopuścili się wielu przestępstw przeciwko życiu i mieniu. Między innymi w dniu 25 czerwca b.r.  dwóch 36-latków nękało małżeństwo wyzywając je słowami wulgarnymi i obelżywymi, zaczepiali, dokuczali, grozili pozbawieniem życia jak i bili po całym ciele. Ponadto jeden z nich jest podejrzany o to, że w dniu 28 sierpnia b.r. zażądał od innego z mieszkańców pieniędzy w kwocie 200 złotych w zamian za zwrot wcześniej zabranego skutera o wartości ponad tys. złotych. Inny 36-latek wspólnie 19-latkiem w dniu 20 sierpnia b.r. w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozili innemu mieszkańcowi wsi pozbawieniem życia, a następnie nakazali udanie się do sklepu i zrobienie zakupów dla nich, na własny rachunek.

Na podstawie zebranego materiału, przesłuchaniu pokrzywdzonych prokurator wobec 19-latka i jednego z  36-latków zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji ze stawiennictwem w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku trzy razy w tygodniu oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi jak również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Natomiast wobec drugiego 36-letniego mężczyzny sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa, za które odbywał karę pozbawienia wolności.

KPP Giżycko (ich/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
m

dajcie te kurwy do Olsztyna ,zrobmy z nimi porzadek

Kobieta 30

Co za śmierdza ce lenie, do roboty Pogonic i tak samo traktować ich, jak oni tych biednych ludzi! Typowe wieśniaki inaczej nie da się tego nazwa.

leo

Polskie prawo należy wrzucić do kosza. Bili, grozili , nękali a teraz tylko dozór ?? na 20 lat ścierwa do celi…

Mieszkaniec

Do pierdla takich gnoi powsadzać na długie lata. Patola