Nietrzeźwy kierowca na drodze oraz przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym to bilans Świąt Wielkanocnych. Można powiedzieć, że święta minęły spokojnie. Dlatego też policjanci dziękują mieszkańcom za to, że zastosowali się do zaleceń i spędzili ten czas w swoich domach.

Giżyccy policjanci nie odnotowali poważnych naruszeń w związku z obostrzeniami jakie zostały nałożone w czasie trwania epidemii. Można powiedzieć, że Święta Wielkanocne przebiegły bardzo spokojnie.

W trakcie minionych świąt policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skody, który przez miejscowość Miłki gm. Giżycko jechał z prędkością 105 km/h. 43-letni kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych za to, że w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Kierowca stracił również prawo jazdy.

Brakiem odpowiedzialności wykazał się mieszkaniec gminy Giżycko, który kierował swoim autem będąc w stanie nietrzeźwości i dachował. Kierowca przewoził 10- letniego syna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wraz z synem wracał od kolegi, w pewnym momencie na jezdnię wtargnęło zwierzę, co było przyczyną dachowania. Badanie wykazało, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Funkcjonariusze zatrzymali także kobietę, która poszukiwana była listem gończym celem odbycia 1 roku i 4 miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. Giżycczanka została zatrzymana w policyjnej celi skąd zostanie przewieziona do Aresztu Śledczego.

Policjanci serdecznie dziękują mieszkańcom powiatu giżyckiego za stosowanie się do zaleceń w związku z epidemią oraz za to, że tegoroczne Święta Wielkanocne spędzili w swoich domach. Pamiętajmy, że Nasze Bezpieczeństwo, Nasze Zdrowie to Nasza Wspólna Sprawa.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lolo80

To jest bydlę nie człowiek dla takich osób zero tolerancji

*****

Zwierzę wybieglo na drogę, dobre….Nie trzeba tak zasuwac tym bardziej pijany i bierze dziecko ze sobą, powinien dostać porządna karę!

bożena

popieram,za głupotę trzeba karać